Nowy numer 46/2019 Archiwum

Po co tu jesteś?

O rumieńcach zakochania opowiedzieli podczas kolejnego spotkania o miłości z cyklu "Pobiegnijmy" we wrocławskim Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most" Monika i Marcin Gomułkowie.

Małżeństwo opowiedziało o drodze, jaką musiało pokonać, zanim Pan Bóg powołał ich do wspólnego życia. - Te doświadczenia nie były proste, często grzeszne, ale ostatecznie prowadzące do "najlepszego spośród tysięcy - Jezusa" - mówił Marcin.

Jednym z przełomowych momentów w życiu pary była homilia podczas Mszy św., w której uczestniczyli z tzw. obowiązku. Wtedy usłyszeli pytanie, które kazało przewartościować całe dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy bieg: "Po co tu jesteś?". Rozpoczęło się wówczas nawrócenie, co ostatecznie doprowadziło do osobowej relacji z Jezusem. Z Nim budują swoje małżeństwo i poprzez swoją małżeńską miłość świadczą o Bogu.

Goście często żartowali i przytaczali przeróżne anegdoty ze swojego życia, np. o tym, jak w trakcie pierwszego spotkania z rodzicami Moniki Marcin niechcący połamał krzesło ogrodowe, a po nim ławeczkę.

Więcej o parze z Torunia można przeczytać, odwiedzając blog Początek Wieczności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama