Nowy numer 33/2020 Archiwum

Uczniowie potrafią się dzielić

W trzy tygodnie zebrali 1 tonę żywności i środków czystości dla swoich rodaków we Lwowie.

Chodzi o społeczność zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17 przy ul. Wieczystej we Wrocławiu. W ramach akcji "Wigilijna paczka dla rodaka ze Lwowa" zebrali ok. tonę różnego rodzaju produktów pierwszej potrzeby, które trafią do Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, na terenach dzisiejszej Ukrainy. To już o 200 kilogramów więcej niż poprzednim razem. 

Całą inicjatywę koordynuje Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska im. św. Jadwigi.

Uczniowie nie tylko przynosili do szkoły wcześniej kupioną żywność, ale także wolontaryjnie pracowali w sobotę w jednym z marketów spożywczych, zbierając potrzebne produkty.

- Po raz drugi włączamy się w tę akcję. Całość mocno wspierają rodzice, a także nauczyciele. Mam nadzieję, że ta zbiórka darów stanie się niepisaną tradycją naszej placówki. Dzięki takim akcjom kształtujemy wśród uczniów właściwą postawę patriotyzmu oraz otwartości i pomocy wobec rodaków znajdujących się w gorszej sytuacji materialnej - podkreśla Małgorzata Skrobot, opiekunka samorządu uczniowskiego.

Zachęca każdego chętnego do wzięcia udziału w zbiórce. Produkty spożywcze, środki do higieny osobistej, zabawki, środki czystości można do czwartku włącznie przynosić do szkoły przy ul. Wieczystej 105.

- Nagłaśnialiśmy naszą zbiórkę w klasach i uczniowie chętnie się w nią włączali. Nie trzeba było długo nikogo namawiać, bo taka była potrzeba serca młodzieży. Sam włączyłem się w akcję, bo uważam, że warto pomagać. Takie gesty sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi - mówi Szymon Kociołek, zastępca przewodniczącej samorządu uczniowskiego z ósmej klasy szkoły podstawowej.

Oprócz tego w szkole po raz kolejny zorganizowano dwudniowy kiermasz ciast. Dochód z zakupionych wypieków zostanie podzielony na pół i przeznaczony na pomoc dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej oraz dla rodaków ze Lwowa. Rok temu zebrano ok. 5 tysięcy złotych, a kiermasz trwał zaledwie jeden dzień, więc szacuje się, że w tym roku fundusze będą większe.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama