Nowy numer 46/2019 Archiwum

To czas, by zaufać na nowo

Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych modlili się przed Najświętszym Sakramentem podczas Adwentowego Wieczoru Chwały.

Adwentowy Wieczór Chwały to nabożeństwo uwielbienia połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, rozważaniem Słowa Bożego, śpiewem i modlitwą wstawienniczą w Duszpasterstwie Akademickim "Nieśmiertelni".

- W czym pokładasz nadzieję? W modnych ubraniach, nowym samochodzie, we władzy. Jeśli tak, czas zmienić źródło nadziei. Jezus powinien być tym źródłem, zwłaszcza gdy przychodzi chwila próby, upadek, zniechęcenie, kryzys. W kim lub w czym wtedy pokładasz nadzieję? - pytał w rozważaniu ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

Mówił, że w życiu przychodzą momenty, że człowiek czuje się opuszczony przez ludzi, zdradzony przez najbliższych, ale na Jezusie nigdy się nie zawiedzie.

- Nie pokładaj ufności w bożkach, ludziach, w samym sobie. Początek Adwentu to czas, by zaufać Mu na nowo. Kolejny raz w życiu, a może to twój pierwszy raz, bo nie było ci po drodze z Panem Bogiem? Kiedy zaufasz, odkryjesz nową jakość życia, zobaczysz, że można inaczej - stwierdził kapelan Akademii Wojsk Lądowych.

Jak dodał, zaufanie Jezusowi to wybór idealny. Przywołał fragment z Księgi Syracydesa:

Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapień bądź wytrzymały. Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu w piecu utrapienia.

- Niech za tym naszym śpiewem idzie później praktyka codzienności, zachowań. Zaufanie Bogu może wyprostować twoje kręte ścieżki życia.. Ale trzeba przyjmować wszystko, co przychodzi na ciebie. Skoro tutaj jesteś, to znaczy, że obudziło się w Tobie pragnienie Boga - oświadczył opiekun DA Nieśmiertelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama