Nowy numer 33/2020 Archiwum

Ja pomagam, a ty?

Przed nami największa w historii Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zbiórka żywności. Ponad 900 wolontariuszy, prawie 90 sklepów i 80 tys. ulotek. Tak wyglądają przygotowania do akcji: "Tak. Pomagam!".

Ogólnopolska inicjatywa ma w archidiecezji wrocławskiej już swoją 15. edycję. Akcja odbędzie się 7 i 8 grudnia w godzinach 12.00-20.00.

Wolontariuszy wrocławskiej Caritas, którzy będą prosić o podzielenie się żywnością z najuboższymi, będzie można spotkać w piątek i sobotę w niemal 90 sklepach. - Do specjalnych koszy będzie można włożyć m.in. mąkę, makaron, konserwy, czy słodycze, które później trafią do ubogich rodzin, osób starszych, bezdomnych, chorych i samotnych - mówi Michał Brzezicki, koordynator zbiórki we wrocławskiej Caritas. Przed świętami dary sprawią na pewno wiele radości i rozbudzą nadzieje na to, że w tym roku Boże Narodzenie przyniesie prawdziwą radość świętowania.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas zaznacza, że swoim darami warto dzielić się codziennie. - Dary Boże są przeznaczone nie tylko dla mnie. Jedni sobie lepiej radzą w życiu, a inni słabiej, a ci, którzy mają więcej powinni umieć dzielić się z potrzebującymi - przekonuje.

Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas jest pełen nadziei, że liczba zaangażowanych wolontariuszy oraz sklepów, które dołączyły do akcji sprawi, że efekt w postaci zebranej żywności będzie bardzo duży. - Ta żywność jest nam bardzo potrzebna, bo w tym roku jest wyjątkowo dużo próśb o pomoc - wyjaśnia.

Akcja odbywa się w całej Polsce i na terenie kraju zaangażowanych w nią jest 20 tys wolontariuszy działających w Parafialnych Zespołach Caritas, Szkolnych Kołach Caritas oraz tych, którzy kilka razy do roku włączają się w różne akcje i dzieła pomocowe.

Kliknij i zobacz które sklepy są zaangażowane w akcję w archidiecezji wrocławskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama