Nowy numer 3/2021 Archiwum

A jakby się zaszyć w ciszy...?

To będzie wyjątkowa "zabawa" sylwestrowa. Siostry franciszkanki zapraszają 31 grudnia na wieczór z Pismem Świętym i ciszą.

Tu nie będzie głośnej muzyki ani sztucznych ogni. Będzie za to ogień prawdziwy - Słowa Bożego. S. M. Samuela Brodacka, organizatorka wydarzenia podkreśla, że jest to kolejna z biblijnych propozycji. Zauważa, że coraz więcej osób jest zainteresowana formą lectio divina, która opiera się na czytaniu, medytowaniu i kontemplacji.

Tym razem propozycja jest z tych, które idą pod prąd temu, co dzieje się na polskich ulicach w domach. Teraz przyszedł czas na kolejną nowość. – Chcemy zaproponować przeżycie wieczoru sylwestrowego przy czytaniu Biblii, rozważaniu, medytacji i adoracji Najświętszego Sakramentu. W międzyczasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a finałowym akcentem będzie noworoczna Msza św. o północy – wyjaśnia. Nie zabraknie również sporej dawki ciszy, by móc wsłuchać się w Boże Słowo. – To będzie na pewno okazja do dziękczynienia za kończący się rok, czas wynagradzania za grzechy świata i swoje, oraz do prośby o łaski w kolejnym.

Zaproszenie do udziału w inicjatywie jest skierowane do wszystkich, niezależnie od poziomu znajomości Pisma Świętego i znajomości formy lectio divina. - To propozycja dla tych, którzy mają wewnętrzna pragnienie i czują, że tradycyjnie obchodzony sylwester nie jest w stanie dać poczucia szczęścia sercu – dodaje s. Samuela.

Chętni mogą się zgłosić osobiście do siedziby Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Szpitalnych przy ul. Bujwida 47. Można też napisać maila na adres: samuela1@data.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama