Nowy numer 3/2021 Archiwum

Potrzebna żywność

Ponad 1700 kg żywności trafiło do biura Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. To efekt piątkowej i sobotniej i zbiórki żywności "Tak. Pomagam!" w sklepach we Wrocławiu. Potrzeby są jednak jeszcze większe.

Od poniedziałku do Centralnego Ośrodka Caritas przy ul. Katedralnej 7 przychodzą ubodzy prosić o paczki żywnościowe, na które wcześniej złożyli podania.

 - Staramy się ludziom zapewnić dobre święta. W paczkach, które rozdajemy, znajdują się produkty, które inne rodziny kupują podczas zakupów - wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator zbiórki.

Chętnych jest bardzo dużo i w krótkim czasie rozdano większą część artykułów, stąd prośba o dalszą pomoc i ofiarowanie dla ubogich produktów spożywczych.

- Najbardziej potrzebne są: warzywne przetwory konserwowe, budynie, kisiele, galaretki, bakalie, gotowe dania w słoikach i puszkach, zupy i potrawy w proszku, mleko UHT w kartonach, olej, kawa i herbata, kakao oraz majonez, musztarda, keczup - wymienia s. Maria Rzeżacz ze Zgromadzenia Sióstr Bożego Serca Jezusa, pracująca w Caritas.

Artykuły można przynosić do Centralnego Ośrodka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7. Dary przyjmujemy do piątku 14 grudnia od 8.00 do 15.00 .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama