Nowy numer 42/2019 Archiwum

Serce niech czuwa

Dr Maja Miduch po raz drugi była gościem spotkań z serii "Pobiegnijmy" w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most". Czas adwentowej zadumy został powiązany ze zrywaniem się na spotkanie z Oblubieńcem, Bogiem.

Gość spotkania nawiązał do fragmentu Księgi Pieśni nad Pieśniami (6,6), który ukazuje Oblubienicę wychodzącą na spotkanie, poszukującą ukochanego. Ta scena mocno wiąże się z wychodzeniem na roraty, oczekiwaniem Oblubieńca.

Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie o tym, że wszyscy są dla Boga wyjątkowi. W nawiązaniu do Ewangelii z tego dnia pani Maja powiedziała, że każda owca ze stu może być tą, która się zgubi. Każda jest tą jedyną, wykupioną Jego krwią - "Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja, i nie ma w tobie skazy" (Pnp 4,7).

Spotkanie polegało na dogłębnej analizie dwóch rozdziałów księgi, które mocno odwołują się do zmysłów. Dr Miduch wyjaśniła, że to ze względu na to, iż mamy do czynienia z poematem o miłości angażującym wszystko, co jest w nas. Przekładając to na relację Boga z ludźmi - Bóg zaprasza nas do miłowania całym sobą.

"Słowem" z jakim prowadząca zostawiła uczestników było "serce niech czuwa". To piękne zalecenie, nie tylko na czas adwentu, ale na całe nasze ziemskie życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL