Nowy numer 2/2021 Archiwum

Serce niech czuwa

Dr Maja Miduch po raz drugi była gościem spotkań z serii "Pobiegnijmy" w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most". Czas adwentowej zadumy został powiązany ze zrywaniem się na spotkanie z Oblubieńcem, Bogiem.

Gość spotkania nawiązał do fragmentu Księgi Pieśni nad Pieśniami (6,6), który ukazuje Oblubienicę wychodzącą na spotkanie, poszukującą ukochanego. Ta scena mocno wiąże się z wychodzeniem na roraty, oczekiwaniem Oblubieńca.

Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie o tym, że wszyscy są dla Boga wyjątkowi. W nawiązaniu do Ewangelii z tego dnia pani Maja powiedziała, że każda owca ze stu może być tą, która się zgubi. Każda jest tą jedyną, wykupioną Jego krwią - "Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja, i nie ma w tobie skazy" (Pnp 4,7).

Spotkanie polegało na dogłębnej analizie dwóch rozdziałów księgi, które mocno odwołują się do zmysłów. Dr Miduch wyjaśniła, że to ze względu na to, iż mamy do czynienia z poematem o miłości angażującym wszystko, co jest w nas. Przekładając to na relację Boga z ludźmi - Bóg zaprasza nas do miłowania całym sobą.

"Słowem" z jakim prowadząca zostawiła uczestników było "serce niech czuwa". To piękne zalecenie, nie tylko na czas adwentu, ale na całe nasze ziemskie życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama