Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Bezdomny" nie oznacza osoby bez domu

Projekt społeczny pt. Be-z domu jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Składają się na niego warsztaty edukacyjne o zjawiska bezdomności. Głównym powodem realizacji tego projektu jest zachęcenie młodych ludzi do postaw proobywatelskichu

Be-z domu to inicjatywa oddolna trzech młodych chłopaków, którzy prowadzą warsztaty edukacyjne w szkołach. Wykłady mają za zadanie uświadomić, że bezdomność nie powinna oznaczać wykluczenia społecznego. Jest to również forma zachęcenia młodzieży do rozsądnego wsparcia osób uboższych w środowiskach lokalnych.

- Nasz projekt nazywa się Be-z domu, bo uważamy, że każdy jest z jakiegoś domu. Dla wielu osób dom to nie tylko postać materialna, tzw. cztery ściany, ale również ojczyzna, otoczenie, rodzina czy społeczność lokalna. Bezdomność jest trudnym, ale widocznym zjawiskiem. Spotyka wiele osób. Przyczyny tego stanu mogą być różne, od przemocy domowej po trudności finansowe - mówi Damian Fiet, koordynator projektu.

- Uważam, że takie projekty są bardzo ważne, ponieważ mogą mieć wpływ na postawy młodych (i nie tylko) ludzi, na ich wrażliwość, emocjonalną i społeczną. Jest to nam (jako społeczeństwu) bardzo potrzebne, w czasach dzisiejszej obojętności. Im więcej postaw proobywatelskich wśród nas, tym w zdrowszym otoczeniu przyjdzie nam żyć - opowiada Patryk Rynkiewicz, członek zespołu.

Poza warsztatami organizatorzy prowadzą zbiórkę środków do higieny osobistej, które następnie przekażą w imieniu darczyńców do schronisk i noclegowni na terenie Wrocławia.

Akcji, która potrwa do 22 grudnia, patronuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, Towarzystwo im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie oraz wspiera Stowarzyszenie Pomocy "Ludzie Ludziom" i Młody Dolny Śląsk. Patronat medialny objęła redakcja "Gościa Wrocławskiego".

Projekt realizowany jest w ramach platformy "Zwolnieni z Teorii". Więcej informacji na ten temat można znaleźć na Facebooku lub w aktualnym "Gościu Niedzielnym" (nr 50). Inicjatorzy akcji zachęcają również do kontaktu drogą elektroniczną: bez.domu@op.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL