Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z otwartym sercem

Wigilijny poranek nie każdego napełnia radością oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i rodzinne spotkanie. Wśród nas są tacy, którzy martwią się, że nie będzie czego postawić na stole, że spędzą święta w samotności.

Zwłaszcza tego dnia nie możemy zapomnieć o potrzebujących. Dlatego od kilku lat tworzymy przestrzeń do dzielenia się dobrem i radością – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Ubodzy otrzymują paczki z żywnością na święta jeszcze przed Wigilią.

W każdej jest też bochenek świeżego chleba na czas, gdy wrocławskie jadłodajnie są nieczynne. Natomiast 24 grudnia od 10.00 do 12.00 na wrocławskim rynku czekać na nich będą m.in. barszcz, pierogi, smażona ryba i groch z kapustą. Mamy nadzieję, że przybędzie też wielu mieszkańców miasta. – To spotkanie jest dla wszystkich wrocławian. Chcemy, by była to okazja do rozmów i podzielenia się również swoją obecnością, towarzystwem – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. Paweł Trawka zaznacza, że przedsięwzięcie jest możliwe dzięki finansowaniu ze strony gminy Wrocław i sponsorów, takich jak AmRest i Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, a także przy współudziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Mamy przygotowanych 1000 porcji. Wierzymy, że nikt, kto zechce uczestniczyć w naszym spotkaniu, nie opuści rynku głodny – zaznacza. Oczywiście nie zabraknie opłatka, życzeń i kolędowania, któremu będzie przewodził zespół folkowy Gieni Dudki. Wrocławska Caritas tradycyjnie ma na ten dzień propozycję dla tych mieszkańców miasta, którym powodzi się trochę lepiej, by okazali miłość miłosierną bliźnim. – Po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Upiecz dobro na święta” i przekazania swoich wypieków na rzecz najuboższych – dodaje. Można to zrobić na wrocławskim rynku, w specjalnym punkcie, który będzie otwarty 24 grudnia od 6.00 do 11.00. Organizatorzy proszą, by ciasta były pokrojone, co ułatwi ich podzielenie i pakowanie. Caritas apeluje również o pomoc przy rozstawianiu i sprzątaniu miasteczka namiotowego. Chętni mogą się zgłosić 24 grudnia o 6.00 na rynku. Sprzątanie rozpocznie się po zakończeniu wydarzenia – w południe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama