Nowy numer 34/2019 Archiwum

Ks. Stanisław Paszkowski prałatem

Papież Franciszek mianował wieloletniego duszpasterza rodzin Kapelanem Jego Świątobliwości. O decyzji Stolicy Apostolskiej poinformował abp Józef Kupny w czasie spotkania wigilijnego pracowników Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Papieska decyzja była zaskoczeniem dla samego ks. Paszkowskiego, który od ukończenia studiów specjalistach na ATK w Warszawie w 1979 r. został mianowany referentem Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji wrocławskiej.

Z jego inicjatywy powstał w stolicy Dolnego Śląska Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, w jego ramach rozpoczęły działalność: Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Duszpasterski Telefon Zaufania, Wrocławskie Porozumienie na rzecz Obrony Dziecka i Rodziny, a od 1993 r. także Archidiecezjalna Poradnia Adopcyjna - Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy.

Przekazując papieską nominację abp Kupny wyznał, że jest ona formą docenienia i uznania dla ogromu pracy ks. Paszkowskiego na rzecz dolnośląskich rodzin.

- Mamy świadomość, że najpiękniejszym podziękowaniem jest radość dzieci, które dzięki księdzu i prowadzonej przez niego poradni adopcyjnej znalazły drugi dom oraz szczęście małżonków, którzy otrzymują w poradni rodzinnej różnego rodzaju pomoc - mówił abp Kupny. Dodał, że to dobro czyni ksiądz Paszkowski w imieniu Kościoła i czyni je nie poszukując własnej chwały, ale przede wszystkim dobra tych, którym służy.

Księdzu prałatowi Stanisławowi Paszkowskiemu serdecznie gratulujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL