Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wigilia na tysiąc osób

W wigilijne przedpołudnie wrocławianie - ci ubodzy i samotni, ale również ci, którzy chcą się podzielić z nimi swoją obecnością - spotkają się na rynku, by wspólnie rozpocząć celebrację Bożego Narodzenia.

Zapraszając do udziału we wrocławskiej wigilii, abp Józef Kupny podkreślał, że celem jest pokazanie, iż Wrocław to nasze miasto, wspólne, niezależnie od statusu materialnego. - Tych, których nie stać na świąteczne obchody, chcemy częstować i pokazać im, że są dla nas ważni - mówi.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że inicjatywa jest wspólna, a partnerami są miasto Wrocław, archidiecezja wrocławska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i firma AmRest. - Zapraszamy tych, którzy chcieliby poczuć bliskość drugiej osoby, chcieliby zbudować wspólnotę. To są święta rodzinne, podczas których nikt nie powinien być sam. skoro chcemy budować solidarny Wrocław, pamiętający o wszystkich, a przede wszystkim o tych, którzy z różnych powodów są sami i mają niższy status materialny. Chcemy o nich pamiętać i stworzyć im okazję do bycia razem - zaznacza.

Prezydent Wrocławia podkreśla, że zaproszenie skierowane jest do wszystkich wrocławian. - Każdy może przyjść i włączyć się w to wigilijne dzieło poprzez przyniesienie czegoś od siebie na wigilijny stół - dodaje.

Anna Józefiak-Materna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaznacza, że w programie wydarzenia nie zabraknie pięknych życzeń od abp. Józefa Kupnego i dzielenia się opłatkiem. - To zawsze wzruszający moment, gdy różne osoby przychodzą po ten kawałek  opłatka, dziękują za dobre słowa i mogą się podzielić swoimi życzeniami - zaznacza. Następnie uczestnicy spotkania zasiądą do stołu. - We współpracy z firmą AmRest będzie przygotowanych ponad tysiąc porcji posiłku dla wszystkich, którzy będą chcieli zjeść coś ciepłego - dodaje.

- Przygotowujemy 200 litrów barszczu, 5 tys. pierogów, 240 kg grochu z kapustą, 120 kg ryby po grecku i tyle samo śledzia z bułką. To będzie prawdziwy wigilijny poczęstunek - wylicza Ewelina Jabłońska-Gryzenia, CSR Menager AmRest.

Oczywiście spotkanie wigilijne nie może obyć się bez kolęd. Czas muzycznie umili i zaprosi do wspólnego śpiewania kapela góralska.

Organizatorzy wigilii mają jeszcze zaproszenie dla wszystkich, którzy mogą się podzielić świątecznymi wypiekami. - Niewiele trzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy towarzyszą naszej akcji "Upiecz dobro na święta Bożego Narodzenia" i zapraszamy do udziału również w tym roku. W dzień wigilii, 24 grudnia, do 11.00 można przynieść swoje domowe wypieki, by podzielić się z najuboższymi, bezdomnymi, samotnymi - zachęca ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Uwaga! Wciąż potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą rozłożyć, a potem posprzątać miasteczko namiotowe, które powstanie w celu przeprowadzenia wigilii. Chętni do pomocy mogą się zgłaszać od 6.00 w wigilię. Sprzątanie rozpocznie się po zakończeniu świętowania, o 12.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL