Nowy numer 4/2023 Archiwum

Piękne dźwięki w piękny czas

Warto się wybrać na niezwykły koncert do międzynarodowego sanktuarium w Trzebnicy. Wystąpią Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski. Wstęp wolny.

Koncert ma wymiary patriotyczny. Organizowany jest z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całość rozpocznie się 29 grudnia o godz. 19.30 w bazylice trzebnickiej przy ul. Jana Pawła II 3. Wstęp wolny.

- Ta niezwykła uczta muzyczna w wykonaniu Krzesimira Dębskiego, Anny Jurksztowicz wraz z kwartetem smyczkowym Primuz stanowić będzie zwieńczenie cyklu wydarzeń kulturalnych upamiętniających tę wyjątkową dla nas okoliczność, czyli jubileusz 100-lecia niepodległości - zaprasza Małgorzata Matusiak, starosta trzebnicki, organizator wydarzenia.

- W tym niezwykłym czasie chcemy spędzić wieczór przy pięknej muzyce. A niezwykłość tego czasu ma trzy płaszczyzny. Po pierwsze - trwamy w okresie Bożego Narodzenia. Po drugie - jesteśmy na przełomie lat 2018 i 2019, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku. I po trzecie - wciąż obchodzimy przecież wspaniały dla nas, Polaków, jubileusz 100-lecia niepodległości. Wybitna okazja, stąd i wybitni muzycy - mówi ks. Jerzy Olszówka SDS, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi Śląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy