GN 33/2019 Archiwum

Byłeś już przy ruchomej szopce w kościele NMP na Piasku?

Zmniejszyły się nieco świąteczne tłumy przy słynnej wrocławskiej stajence. Warto odwiedzić Dzieciątko w kołyszącej się nad tabernakulum kolebce, Świętą Rodzinę i otaczający ich barwny świat.

Szopka w pełnej krasie dostępna jest do 2 lutego, w niedziele i święta od 14.00 do 18.00, w dni powszednie - od 10.00 do 18.00.

Przypomnijmy, że znajduje się w kaplicy służącej członkom Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. Kaplicę tę, pw. św. Sebastiana, zagospodarował śp. ks. Kazimierz Błaszczyk, kiedy przed laty zaczął towarzyszyć osobom głuchoniemym. Pierwszą ruchomą szopkę przygotował na Boże Narodzenie w 1967 roku. Tworzyło ją kilka postaci poruszanych jednym silniczkiem. Wzbudziła zachwyt. Z biegiem czasu coraz bardziej się rozrastała, zyskując prawdziwą sławę. Dwa lata temu wzbogaciła się o nowe, górnicze elementy - z kopalnią, pracującymi górnikami i ich patronką św. Barbarą.

Byłeś już przy ruchomej szopce w kościele NMP na Piasku?   Górniczy anioł... Agata Combik /Foto Gość Byłeś już przy ruchomej szopce w kościele NMP na Piasku?   Wrzucona moneta sprawia, że w mrokach kopalni zapala się światło, a górnicy zaczynają intensywną pracę Agata Combik /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL