Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Wrocławski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • ESM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ

Najnowsze Wydania

  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
wroclaw.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji wrocławskiej → Muzyczne wspomnienie tamtej cichej nocy

Muzyczne wspomnienie tamtej cichej nocy przejdź do galerii

Wrocław po raz kolejny zakolędował na kilka tysięcy głosów razem z wybitnymi artystami.

 
Betlejem Wrocławskie w Hali Orbita Maciej Rajfur /Foto Gość

Sobotni koncert "Betlejem Wrocławskie" odbył się w ramach największej charytatywnej trasy koncertowej w Polsce pod nazwą "Betlejem w Polsce". Zgromadził we wrocławskiej Hali Orbita kilka tysięcy ludzi. Na scenie wystąpili znani muzycy: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski i Bovska.

Zagrali: Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego zaprezentowali się instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m.in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeba - perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach oraz Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU TUTAJ.

- Życie każdego, młodego i starego, jest wędrowaniem. Jeżeli nie idziesz według wiarygodnych wskazówek, wiarygodną drogą, to znaczy, że jesteś zgubiony - mówił ze sceny Mateusz Otremba znany jako Mate.O.

Przypomniał, że Pismo Święte jasno pokazuje, że ludzie zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej. To tragedia, która przydarzyła się ludzkości, każdemu człowiekowi. Utraciliśmy skarb i sens naszego życia.

- Gdyby to był koniec historii, to przeżylibyśmy osobistą tragedię każdego z nas. Ale jest rozwiązanie. Ojciec Niebieski, jedyny Bóg, posłał swojego Syna i to jest cud Bożego wcielenia. Syn zamieszkał pośród nas. Po co? Aby przyjąć na siebie karę za winy każdego. I to jest dobra wiadomość. Jest wyjście z beznadziei, z ciemności ku światłości - apelował chrześcijański muzyk.

Jak dodał, zbawienie przyszło do nas. Zbawienie od przeklętego życia, od grzechu ku błogosławieństwu. I pytał: kto zaufa Jezusowi? Kto w Niego uwierzy? - Dziękujemy Ci, Jezu Chryste, za to, że jesteś drogą, prawdą i życiem. I każdy, kto chce wrócić do źródła, może wrócić dzięki Tobie - modlił się na scenie Mate.O.

Po części koncertowej publiczność, organizatorzy, artyści oraz muzycy połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Opłatki pobłogosławił abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski również złożył zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. - Dziękuję artystom, organizatorom i wspaniałej publiczności. Ten koncertowy wieczór przypomina nam tamtą noc - noc Narodzenia Pańskiego. Bóg stał się człowiekiem, zamieszkał wśród ludzi, stał się jednym z nas, zmienił historię ludzkości - mówił abp Józef Kupny.

Zaznaczył, że dzisiaj Chrystus rodzi się w nas. Im więcej mamy Go w sercu, a przy tym Jego dobroci, miłości i ciepła, tym więcej Go w naszych relacjach.

- Wspominając tę cichą, świętą i wielką noc, otwórzmy nasze serca, by Jezus w nich zamieszkał. Życzę również, by ten nowy rok okazał się szczęśliwy, dobry i pełny Bożych błogosławieństw - stwierdził metropolita wrocławski.

Ostatnim punktem muzycznego wydarzenia było wspólne kolędowanie i uwielbienie razem z artystami. Dochód z trasy koncertowej "Betlejem w Polsce" zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Artyści zagrają w 14 polskich miastach.

« ‹ 1 › »
Betlejem Wrocławskie 2018/2019

Foto Gość DODANE 29.12.2018 AKTUALIZACJA 09.01.2020

Betlejem Wrocławskie 2018/2019

W Hali Orbita zaśpiewali: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska  
oceń artykuł Pobieranie..

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

|

GOSC.PL

publikacja 29.12.2018 23:23

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BETLEJEM W POLSCE
  • BETLEJEM WROCŁAWSKIE
  • KONCERT

Polecane w subskrypcji

  • Nie takie drony straszne?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Nie takie drony straszne?
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • TSUE o wskaźniku WIBOR. Co nowa opinia oznacza dla kredytobiorców?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    TSUE o wskaźniku WIBOR. Co nowa opinia oznacza dla kredytobiorców?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X