Nowy numer 44/2020 Archiwum

Konkurs rozstrzygnięty, dziękujemy za udział

Czy w niedzielę wspominamy "tylko" zmartwychwstanie Chrystusa czy także inne wydarzenia? Jak w praktyce przeżywać ten dzień? Przeczytasz o tym w publikacji przygotowanej przez ks. Bartosza Mitkiewicza i stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mamy dla czytelników siedem książek.

Publikacja „Niedziela – Dzień Pański w życiu chrześcijanina” to okazja do refleksji nad różnymi wymiarami niedzieli, ale także do wysłuchania młodych ludzi. Wrocławscy stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia mówią o swoim doświadczeniu przeżywania tego dnia, o potrzebie „nieCODZIENNOŚCI” (pisze o niej Daria Izydorczyk), bycia z bliskimi, świątecznych obiadach…

Ks. Bartosz Mitkiewicz we wstępie przytacza historię, jaka wydarzyła się w 304 r. w Abitenie – miejscowości leżącej w Afryce Północnej, podczas prześladowań za czasów cesarza Dioklecjana. Chrześcijanie zostali zaskoczeni przez urzędników rzymskich podczas niedzielnej Eucharystii. „Nie mogliśmy uczynić nic innego, ponieważ nie możemy wręcz żyć bez celebrowania Dnia Pańskiego, bez Tajemnicy Pańskiej” – powiedział im prezbiter Saturnin w odpowiedzi na zarzuty dotyczące złamania państwowych zakazów. Czy my dziś też „nie możemy żyć bez Dnia Pańskiego”?

Publikacja jest opatrzona słowem wstępnym abp. Józefa Kupnego a także przez Kazimierza Kimso, Przewodniczącego Regionu NSZZ „Solidarnosć” Dolny Śląsk.

*

Siedem książek „Niedziela – Dzień Pański w życiu chrześcijanina” prześlemy pocztą pierwszym siedmiu osobom, które prześlą poprawną odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi List Apostolski św. Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli, ogłoszony 31 maja 1998 r.?

Prosimy o nadesłanie odpowiedzi drogą mailową na adres wroclaw@gosc.pl ze słowem „konkurs” w temacie wiadomości (podając adres pocztowy, na który mamy przesłać książkę).

Do treści maila należy również skopiować poniższe oświadczenie:

"Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki".

Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.


Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama