Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po co jechać do Wrocławia?

Spotkanie europejskie we Wrocławiu pod względem turystycznym może wydawać się mało atrakcyjne dla młodych Polaków. Do stolicy Dolnego Śląska powinni jednak przyjechać. Mają zadania specjalne.

- Gdy wracaliśmy z modlitwy, spotkaliśmy w metrze jednego z braci wspólnoty z Taize, który dzielił się swoimi wrażeniami. Mówił: "Siedziałem i czekałem, a potem usłyszałem: Polska. A potem już nic nie usłyszałem, bo wszyscy się tak cieszyli. Nie wiedziałem, w jakim mieście". I tu jest odpowiedź. Nie chodzi o Wrocław, chodzi o Polskę. Tego wieczora cieszyliśmy się razem, bo wszyscy przyjadą do nas, do Polski. To my jesteśmy gospodarzami - opowiadała podczas spotkania polskich uczestników Europejskiego Spotkania Młodych Ada Kwiatkowska z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży archidiecezji wrocławskiej.

Piotrek z Duszpasterstwa Akademickiego "Most", jeden z członków wrocławskiej ekipy, wyjaśniał, że jest osobą przyjezdną i w stolicy Dolnego Śląska studiuje. Podobnie jak bardzo wielu jego przyjaciół, również tych obecnych w Madrycie. - Mimo to we Wrocławiu czujemy się jak w domu. Jestem przekonany, że wy, przyjeżdżając na przyszłoroczne spotkanie, będziecie też się tak czuć. I wówczas przyjmiemy naszych gości właśnie tak, jakby to był nasz dom. Zapraszamy - mówił.

Patrycja dodała jeszcze jeden bardzo ważny akcent. Wrocławskie spotkanie będzie okazją do pokazania jak życzliwi jesteśmy. - Pokażmy jak mamy wielkie serce i jak odwdzięczymy się tym wszystkim, którzy nas przyjęli w ubiegłych latach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama