Nowy numer 44/2020 Archiwum

Chrześcijański turniej piłkarski - trwają zapisy

Zapraszamy do udziału w VIII Turnieju Wrocławskich Wspólnot i Ruchów Chrześcijańskich w halowej piłce nożnej.

Turniej potrwa 19 i 20 stycznia w hali sportowej LO nr IX przy ul. Piotra Skargi 31 (wejście od ul. Nowej). Faza grupowa odbywać się będzie w sobotę 19 stycznia w godz. 10-22, natomiast faza pucharowa - w niedzielę 20 stycznia od 12.00 do 18.00.

W turnieju wezmą udział 24 drużyny. O przyjęciu lub nie decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do 10 stycznia do 20.00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zawody są przeznaczone dla piłkarzy powyżej 16. roku życia. Jest jedno zastrzeżenie - nie mogą brać w nich udziału zawodnicy występujący w ogólnopolskich rozgrywkach piłki nożnej, organizowanych przez PZPN: ekstraklasa, I, II, III, IV liga, klasa okręgowa, klasa A (10-letni okres karencji).

Losowanie grup odbędzie się 10 stycznia. Pozostałe informacje, regulamin, oświadczenia do pobrania można znaleźć na stronie www.hallelujah.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

Idea turnieju pojawiła się przy okazji przygotowań do Euro 2012, gdy Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej wraz ze wspólnotą Hallelujah postanowili przed Mistrzostwami Europy zrealizować program pt. "Duchowe zaplecze Euro". - Chodziło o to, by przekonać kibiców, którzy odwiedzili Wrocław, że oprócz piłki nożnej i całej otoczki liczy się również sfera duchowa. Chcieliśmy pokazać chrześcijański styl życia, oparty na wartościach i godności człowieka. Pomysł turnieju jest od tamtego czasu regularnie kontynuowany - mówi Krzysztof Wierny ze wspólnoty Hallelujah, główny organizator wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama