Nowy numer 3/2021 Archiwum

A poprowadzi nas gwiazda...

W niedzielę w wielu miejscowościach archidiecezji wrocławskiej do betlejemskich stajenek wyruszą orszaki z Trzema Mędrcami ze Wschodu. Każdy może znaleźć w nich miejsce dla siebie. Prezentujemy program wydarzeń.

Zebraliśmy dla was podstawowe informacje dotyczące orszaków Trzech Króli, byście mogli dobrze zaplanować ten czas. Jest z czego wybierać. Przypominamy, że tegorocznym hasłem orszakowym są słowa: "Odnowi oblicze ziemi", a scenariusz wydarzenia nawiązuje do nauczania św. Jana Pawła II.

Uwaga! Informacje będziemy w miarę możliwości uzupełniać.

Brzeg - Msza św. o godz. 11.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Orszak rozpocznie się bezpośrednio po Eucharystii. Zakończy się na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich (gdzie również ulokowany będzie dwór Heroda). Monarchom towarzyszyć będzie orkiestra.

Brzeg Dolny - Msza św. w kościele NMP Królowej Polski o 12.00 i przejście ulicami osiedla do kościoła pw. Chrystusa Króla. Tam, po oddaniu czci Nowonarodzonemu, rozpocznie się wspólne biesiadowanie i kolędowanie.

Góra - Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej o 12.00, a po niej - przemarsz ulicami miasta.

Jelcz-Laskowice - o 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po Eucharystii, po armatnim wystrzale, rozpocznie się przejście do kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego, przy którym z kolei powitają wędrowców wystrzały Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice.

Lubiąż - orszak wyruszy po Mszy św. o 12.00 sprzed kościoła pw. św. Walentego. Uda się w kierunku miejscowego szpitala, gdzie odbędą się jasełka i wspólne kolędowanie.

Lubsza - Orszak wyruszy po Mszy św. o 14.00 w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W programie również koncert kolęd i poczęstunek.

Malczyce - Orszak wyruszy po Mszy św. o 10.30, przejdzie z kościoła na plac przed Urzędem Gminy. Tam tradycyjnie koncert kolęd.

Marcinkowice - Orszak wyruszy po Mszy św. odprawionej o 11.00.

Miękinia - o 11.00 Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP. Orszak wyruszy po Eucharystii do żywej szopki.

Milicz - w parafii pw. św. Andrzeja Boboli Msza św. o 11.30. Po wspólnej modlitwie uczestnicy orszaku przejdą przez miasto do rynku.

Mrozów - orszak wyruszy po Mszy św. o 12.00 w kościele pw. NMP Zwycięskiej w Mrozowie. Organizatorzy planują wiele tanecznych akcentów.

Nadolice Małe - Msza św. o 10.00 w kościele pw. NMP Różańcowej w Nadolicach Wielkich. Po niej wyrusza orszak do Nadolic Małych, do żywej szopki. W programie: wspólne kolędowanie z zespołem Gieni Dudki, ognisko, poczęstunek i inne atrakcje. Zapraszają sołtys wsi Nadolice Małe oraz Stowarzyszenie Miłośników Nadolic Małych.

Namysłów - po Mszy św. o 12.00 orszak przejdzie z kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary przez miasto i wróci na plac przed świątynię. Ok. 15.00 rozpocznie się koncert kolęd rodziny Pospieszalskich.

Oborniki Śląskie - orszak rozpocznie się Mszą św. o 12.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Oleśnica - Msza św. o 12.30, a start orszaku o 13.30 sprzed bazyliki w rynku. Uczestnicy udadzą się na pl. Zwycięstwa. Podobnie jak w ubiegłych latach, jeden z królów będzie jechał na wielbłądzie, a orszaki Mędrców uzupełnią prawdziwi rycerze.

Oława - Msza św. o 13.00 w kościele pw. NMP Pocieszenia. Po krótkiej przerwie rozpocznie się orszak, w którym uczestnicy przejdą do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Kolędowanie poprowadzi The Wellness Sound.

Siechnice - Msza św. o 12.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP, a po niej - przemarsz ulicami miasta.

Smolec - Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP o godz. 10. Orszak wyruszy po Eucharystii.

Strzelin - Msza św. o godz. 10.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie kolumna orszakowa uda się do Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Środa Śląska - o 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, o 13.00 - start orszaku z placu kościelnego. Po złożeniu pokłonu Dziecięciu zaplanowano kolędowanie.

Święta Katarzyna - orszak wyruszy po Mszy św. odprawionej o 12.00. Trzej Królowie będą podróżować w bryczce. Dotrą do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek.

Szczepanów - Mszę św. zaplanowano na 11.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po niej orszak wyruszy na plac przy plebanii, gdzie odbędą się wspólne kolędowanie, słodki poczęstunek oraz ognisko z kiełbaskami.

Wińsko - orszak wyruszy po Mszy św. o 12.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła.

Wołów - Msza św. o 11.00 pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego. O 12.00 orszak wyruszy z rynku. Wielką atrakcją będą zwierzęta króla Baltazara - słoń, żyrafa i lew.

Wrocław - początek o 12.30 na Ostrowie Tumskim. Na zakończenie wspólne kolędowanie z Dolnośląskim Zespołem Pieśni i Tańca "Wrocław" na rynku.

Wrocław (Stabłowice) - wydarzenie rozpocznie się o 11.30 Mszą św. Po niej zaprezentowane zostaną jasełka. Na zakończenie zaplanowano ognisko nieopodal kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja Apostoła.

Wrocław (Złotniki i Leśnica) - orszak wyruszy po Mszy św. o 11.00.

Ziębice - początek o godz. 11.30 podczas Mszy św. w bazylice pw. św. Jerzego. Pochód zakończy się w rynku.

Żurawina - początek o 10.30 podczas Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Po Eucharystii orszak wyruszy w kierunku zabytkowego kościoła pw. Trójcy Świętej. Po południu zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu zespołu Skaldowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama