Nowy numer 42/2019 Archiwum

O prekursorze KNS

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" we Wrocławiu zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach Studium Katolickiej Nauki Społecznej.

Spotkanie odbędzie się 7 stycznia o 17.00 przy ul. Kuźniczej 11-13. Poświęcone będzie bp. Wilhelmowi Emmanuelowi von Kettelerowi (1811-1877) - jego życiu i twórczości.

Organizatorzy wyjaśniają, że był on jedną z czołowych postaci niemieckiego dziewiętnastowiecznego katolicyzmu, hierarchą, którego myśli i działalność wywarły znaczący wpływ na rozwój nauki społecznej Kościoła. Papież Leon XIII nazwał go „swoim wielkim poprzednikiem”; to na bazie dorobku jego pracy intelektualnej napisał swoją encyklikę "Rerum Novarum".

Moguncki biskup, Wilhelm Emmanuel von Ketteler, był de facto prekursorem Katolickiej Nauki Społecznej i to od zapoznania się z jego postacią stowarzyszenie rozpocznie cykl spotkań w ramach Studium KNS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL