Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stare organy zabrzmiały pełnym brzmieniem

W sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach poświęcony został wyremontowany zabytkowy instrument.

Poświęcenia dokonał ks. Grzegorz Mądry z diecezji warszawsko-praskiej. Ks. kustosz Tomasz Sałowski, proboszcz małujowickiego Sanktuarium serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego zadania, zwłaszcza:  Andrzejowi Pulitowi, wójtowi gminy Skarbimierz oraz wszystkim, którzy przygotowali wniosek o dotację do Stowarzyszenia Brzesko-Oławska Wieś Historyczna.

Remontu organów podjął się Witold Jeleń z Prudnika. Ks. Sałowski wspomniał też o wieloletnim organiście, Józefie Piotrowskim oraz wspomagającej pracę organistów Jolancie Horodyńskiej. Po Mszy św. odbył się krótki koncert organowy wrocławskiego artysty Jana Króla, który wykonał utwory Bacha, Junga i Szuberta.

Na zakończenie była jeszcze okazja do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie małujowickiego organisty, Bartłomieja Pluty.

Stare organy zabrzmiały pełnym brzmieniem   Niezwykłemu zabytkowemu wnętrzu muzyka dodaje jeszcze większego splendoru Andrzej Sowa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL