Nowy numer 4/2019 Archiwum

Stare organy zabrzmiały pełnym brzmieniem

W sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach poświęcony został wyremontowany zabytkowy instrument.

Poświęcenia dokonał ks. Grzegorz Mądry z diecezji warszawsko-praskiej. Ks. kustosz Tomasz Sałowski, proboszcz małujowickiego Sanktuarium serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego zadania, zwłaszcza:  Andrzejowi Pulitowi, wójtowi gminy Skarbimierz oraz wszystkim, którzy przygotowali wniosek o dotację do Stowarzyszenia Brzesko-Oławska Wieś Historyczna.

Remontu organów podjął się Witold Jeleń z Prudnika. Ks. Sałowski wspomniał też o wieloletnim organiście, Józefie Piotrowskim oraz wspomagającej pracę organistów Jolancie Horodyńskiej. Po Mszy św. odbył się krótki koncert organowy wrocławskiego artysty Jana Króla, który wykonał utwory Bacha, Junga i Szuberta.

Na zakończenie była jeszcze okazja do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie małujowickiego organisty, Bartłomieja Pluty.

Niezwykłemu zabytkowemu wnętrzu muzyka dodaje jeszcze większego splendoru   Niezwykłemu zabytkowemu wnętrzu muzyka dodaje jeszcze większego splendoru Andrzej Sowa

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy