Nowy numer 41/2019 Archiwum

Wędrówka ze średniowiecznymi akcentami przejdź do galerii

W Orszaku Trzech Króli w Środzie Śląskiej, jak przystało na średniowieczne miasto, po raz pierwszy wzięli udział rycerze i dwórki, a wraz nimi wędrowało ponad 1000 osób - mieszkańców Miasta Skarbów i okolicznych miejscowości.

Średzką tradycją stało się już, że orszak w asyście członków OSP Bukówek oraz harcerzy z pochodniami wyrusza spod kościoła pw. św. Andrzeja Apostoła po Mszy św. o 12.00. Tak było i tym razem, a na trasie na uczestników czekali mali i duzi aktorzy: waleczne anioły z diabłami, tańczące aniołki, śpiewające przedszkolaki i barwni kolędnicy. Nie zabrakło oczywiście proroka Izajasza oraz najważniejszych: Kacpra, Melchiora, Baltazara i Świętej Rodziny.

Nowością w kolorowym orszaku byli w tym roku mali rycerze ze średzkich przedszkoli, uzbrojeni w tarcze, kroczący za królami oraz dwórki. Rodziny stanęły również w szranki w konkursie na przygotowanie flagi orszakowej - najpiękniej zostały nagrodzone.

Orszak zakończył się na Rynku Dolnym, przy specjalnie przygotowanej szopce, gdzie zebrani oddali pokłon Dzieciątku, a potem wspólnie kolędowali.

O muzyczne niespodzianki zadbali w tym roku artyści ze Środy Śląskiej, na czele z Gosią Pauką i Pawłem Wenderskim. Na uczestników orszaku czekała również gorąca grochówka, herbata i słodki poczęstunek: pierniki w kształcie koron oraz pyszne wypieki okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańców Miasta Skarbów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Polecane filmy