Nowy numer 43/2020 Archiwum

W cierpiących jest sam Chrystus

W kościele pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie Duszpasterstwa Służby Zdrowia Archidiecezji Wrocławskiej. Rozpoczęła je Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego.

Eucharystię koncelebrowali kapłani - kapelani wrocławskich szpitali, w tym diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Kazimierze Sroka. Modlili się w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia, ich rodzin oraz za zmarłych.

W homilii bp Siemieniewski podkreślił, że królowanie Pana Jezusa, inaczej niż w ludzkim pojmowaniu, polega na służeniu ludziom z wielką cierpliwością i wytrwałością. W tym kontekście także pracownicy służby zdrowia mają współudział w królowaniu Pana Jezusa poprzez swoją posługę dla ludzi chorych i cierpiących.

W modlitwie wiernych odczytana została prośba za lekarzy, pielęgniarki i położne, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, ratowników medycznych, personel pomocniczy, studentów Uniwersytetu Medycznego, aby korzystając w pełni z danych od Boga talentów, okazywali im serdeczną troskę i duchowe wsparcie. Uczestnicy Eucharystii prosili też o dar dostrzeżenia w chorych, samotnych i potrzebujących obecności cierpiącego Chrystusa i umiejętność służenia tym ludziom na wzór miłosiernego Samarytanina, czerpiąc siły, moc i pokój od Bożej Dzieciny .

Podczas Mszy św. obecny był poczet sztandarowy ratowników medycznych.,

Po Mszy św., w "Rotundzie św. Franciszka" odbyła się agapa, dzielenie opłatkiem, kolędowanie. Życzenia bp. Andrzejowi Siemieniewskiemu składali przedstawiciele wszystkich grup zawodowych służby zdrowia.

Kolędowanie trwało do późnego wieczora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama