GN 41/2019 Archiwum

Modlitwa śpiewami z Taizé

Od 29 lat, w każdą pierwszą środę miesiąca, w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu odbywają się modlitwy śpiewami z Taizé.

Pierwsza modlitwa na Piasku odbyła się tuż po zakończonym Europejskim Spotkaniu Młodych zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce na koniec 1989 r. Stolica Dolnego Śląska gościła młodzież z całej Europy jeszcze jeden raz - na przełomie 1995 i 1996 r.

Prawdopodobnie wrocławskie modlitwy są najdłużej nieprzerwanie prowadzonymi tego typu spotkaniami w naszym kraju.

Dziś wiemy, że stolica Dolnego Śląska będzie kolejny raz gościć braci z Taizé i młodych Starego Kontynentu. Spotkanie odbędzie się od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku. Więcej o ESM we Wrocławiu oraz o zakończonym spotkaniu w Madrycie można poczytać TUTAJ.

Tymczasem dziś, po raz pierwszy całkowicie samodzielnie, chcemy przeprowadzić transmisję on-line modlitwy z kościoła NMP na Piasku. Okienko pojawi się ok. 19.15. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi.

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu poświęconego Europejskiemu Spotkaniu Młodych we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL