GN 43/2020 Archiwum

Zmarł zasłużony kapłan

W wieku 89 lat i w 62. roku kapłaństwa do domu Ojca odszedł ks. kan. Władysław Łętowski.

Jak podała parafia pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym, kapłan zmarł 9 stycznia o 22.50. Był to pierwszy proboszcz, pomysłodawca i zarazem budowniczy dolnobrzeskiej parafii na osiedlu Fabrycznym.

Urodził się 24 czerwca 1930 roku w Święcku Wielkim. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1956 roku w katedrze wrocławskiej z rąk bp Piotra Kałwy z Lublina. Pracował jako wikariusz w Bielawie Górnej i we Wrocławiu na Muchoborze. Później został proboszczem w Kotli, a następnie w Walimiu i Brzegu Dolnym (w parafii MB Szkaplerznej).

27 czerwca 1988 roku został mianowany proboszczem nowo powstałej parafii MB Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Przez 17 lat swojej posługi rozwinął na os. Fabrycznym życie duszpasterskie. W 2005 przeszedł na emeryturę, ale pozostał w parafii pomagając jako rezydent.

Informujemy, że zgodnie z wolą śp. ks. Władysława jego uroczystości pogrzebowe odbędą się w Bielsku Białej sobotę 12 stycznia o godz. 12. To rodzinne strony kapłana.

Równocześnie w tym czasie o godz. 12 w kościele parafialnym NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym zostanie odprawiona Msza święta żałobna za zmarłego dla tych, którzy nie będą mogli udać się na pogrzeb. W parafii NMP Królowej Polski trwają zapisy na autokar.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama