Nowy numer 33/2019 Archiwum

Koncertują, by wyremontować organy

Piękne pieśni kolędowe wybrzmią w smoleckim kościele podczas charytatywnego wydarzenia.

W parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Smolcu 20 stycznia po wieczornej Mszy św. o godzinie 18 z najpiękniejszymi polskimi kolędami wystąpi Wrocławski Męski Oktet Wokalny.

To 35. charytatywny koncert "Smolec Organum", z którego całkowity dochód zostanie przekazany na remont 110-letnich organów w smoleckim kościele. 

- Potrzebujemy 120 tysięcy złotych, na razie zebraliśmy 18. Może niektórzy z uśmiechem komentują, że jeszcze nasze wnuki będą zbierać te fundusze, ale nie mamy zamiaru się poddać. Może zdążymy do emerytury organisty - mówi z humorem Marek Gierczak, organista smolecki i dyrygent chór Smolec Cantans. 

Próbkę pięknego śpiewu Wrocławskiego Męskiego Oktetu Wokalnego możecie usłyszeć poniżej. Warto 20 stycznia wieczorem zajrzeć do Smolca i pokolędować z nimi na żywo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL