Nowy numer 42/2021 Archiwum

Nasza wiara jest żywa

Strzelińska Oaza wraz z opiekunem ks. Adamem Bilskim zaprasza na zimowisko do Pasterki od 4 do 8 lutego.

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE 2019! ZAPROSZENIE!
Ksiądz Adam Bilski

Chciałbym zaprosić wszystkich młodych na pierwsze w tym roku rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w Pasterce w dniach od 4 do 8 lutego. Rekolekcje są kierowane dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej, uczniów szkół średnich i studentów - mówi ks. Adam Bilski, znany raper i youtuber, który je poprowadzi.

Kapłan tłumaczy też dlaczego zaprasza na rekolekcje. - Aby dać młodym ludziom jakiś bodziec do zmiany swojego życia. Dzisiaj często młody człowiek nie boryka się z problemami wygenerowanymi przez otoczenie, tylko przez swoje patrzenie na rzeczywistość. Czas rekolekcji ma pomóc w odgruzowaniu swojego serca, żeby w pełni świadomie móc powiedzieć: Tak, należę do Chrystusa! Wiem, że Bóg kocha mnie najbardziej na świecie! - wyjaśnia.

Przyznaje, że gdy proponuje komuś udział w tego typu inicjatywach, zdarza się, że spotyka się z niezbyt przychylnymi reakcjami. - Zdarza się, że pojawia się grymas który mówi: "Człowieku, jakie rekolekcje? O czym Ty do nas mówisz?". Chcemy, wraz z animatorami, pokazać, że wiara nie jest skostniała i że wierzący to ktoś kto idzie za Bogiem, a jednocześnie zachowuje swoją tożsamość i nie jest jakimś "dziwadłem" wśród rówieśników - dodaje.

Więcej informacji na stronie www.DSToaza.pl. Zapisy przez formularz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama