Nowy numer 34/2019 Archiwum

Zaśpiewają przy stajence

Do wspólnego kolędowania przy żłóbku w niedzielę 20 stycznia zaprasza schola "Gaudium" z parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu Zakrzowie.

Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. odprawianej o 10.30 w kościele przy ul. Królewskiej 30.

– Wykonamy zarówno kolędy tradycyjne, jak i współczesne; zabrzmi flet poprzeczny, grzechotki – mówi prowadząca scholę Karolinę Ignasiak. – Wykorzystamy na pewno utwory, które przygotowywaliśmy biorąc udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Schola istnieje od września 2017 roku. Liczy już 45 członków, od trzylatków po VI-klasistów. Śpiewają podczas niedzielnych Mszy św. z udziałem dzieci, wykorzystując rozmaite instrumenty. Niektórzy młodzi śpiewacy są uczniami szkoły muzycznej – poziom scholi stale wzrasta.

Zespół występował na festiwalu piosenki religijnej w kościele św. Maurycego, na szkolnym festynie i przy innych okazjach. Nazwa scholi to owoc ogłoszonego konkursu. W wielu przedstawionych propozycjach powtarzał się motyw radości, tak więc ostatecznie zdecydowano się na „Gaudium” – łac. „radość”.

Zaśpiewają przy stajence   "Gaudium" (część zespołu) podczas festiwalu w parafii św. Maurycego Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL