Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Miliczu będą kolędować z niepełnosprawnymi dziećmi

To koncert, z którego płynie melodia podziękowania oraz modlitwy za pomoc najbardziej bezbronnym.

Charytatywne koncerty milickie w parafii pw. św. Andrzeja Boboli mają już swoją markę. Występowali na nich wybitni muzycy: Mietek Szcześniak, Monika Kuszyńska i Mate.O.

Tym razem jednak Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zmieniło formułę, ponieważ przyszedł czas na podziękowania. Noworoczny koncert kolęd i pastorałek 20 stycznia o godzinie 17 w parafii pw. św. Andrzej Boboli w Miliczu będzie kolejną okazją do integracji lokalnej społeczności wokół wielkich dzieł miłości i miłosierdzia.

- Dotychczas w naszej świątyni organizowaliśmy występy wybitnych artystów, by zbierać środki na rehabilitację i wczesną diagnostykę wykrywania niepełnosprawności u małych dzieci. Ale w życiu nie można tylko prosić. Trzeba umieć podziękować - tłumaczy ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz milickiej parafii.

Na scenie wystąpią: The Finest, schola młodzieżowa „Bobola”, schola dziecięca, Małgorzata Wilk i Wojciech Magnucki oraz podopieczni MSPDiON.

Wydarzenie ma nie tylko charakter muzyczny, ale i religijny. Koncert, który rozpocznie się o godz. 17, poprzedzi uroczysta Msza św. dziękczynna o godzinie 16.

- Ten niedzielny koncert to wyraz naszego podziękowania za otwarte serca wszystkich darczyńców. Udało nam się osiągnąć bardzo dużo, dzięki ich wsparciu finansowemu. Chcemy im teraz przekazać serdeczne: „dziękujemy”, ale także powiedzieć szczere: „prosimy o jeszcze” - przyznaje Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON.

Zwraca uwagę na integracyjny charakter wydarzenia.

- Sądzę, że toczymy bardzo ważną walkę o najprostsze bycie razem. O coś, co Kościół zawsze dawał i daje. Myślę tu o Kościele jako wiernych, ale i budynku - świątyni. O tym wspólnym miejscu, w którym przeżywamy nasze radości, czy zmartwienia. W tych murach z powrotem jesteśmy jednością i społeczeństwem - tłumaczy A. Szatkowska.

To jeden z powodów, dla których podjęła się wraz ze swoim stowarzyszeniem organizacji koncertu przy współpracy z księdzem proboszczem.

- Chcemy budować trwałą wspólnotę, jedność i odpowiedzialność za siebie nawzajem. Dlatego zapraszamy w niedzielę 20 stycznia o godzinie 16 na modlitwę, a o godzinie 17 na wspólne kolędowanie - mówi A. Szatkowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama