Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

W rytmie serca

Kiedy inne dzieci z niecierpliwością oczekują ferii, one ćwiczą, by pokazać, co im w duszy gra. Uczniowie szkoły muzycznej postanowili zagrać i zaśpiewać dla Pozytywki.

Dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 im. Fryderyka Chopina mają w sobie silną potrzebę pomagania innym. One wiedzą, że dzielić się dobrocią można każdego dnia bez względu na wszystko.

W tym roku 15 stycznia zagrali koncert na rzecz Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Pozytywka”, działającego przy Zgromadzeniu Sióstr Bożego Serca Jezusa we Wrocławiu. Podczas tego wydarzenia można było wesprzeć działalność Pozytywki.

Po przywitaniu wszystkich gości, na scenie po kolei pojawiali się młodzi artyści, którzy zachwycali swoimi talentami muzycznymi. Jedni grali na fortepianie, inni na skrzypcach, gitarze, ksylofonie i innych instrumentach. W każdym wystąpieniu, pomimo ogromnego stresu, można było dostrzec, radość z grania w słusznej sprawie.

Rodzice uczniów nie kryli poruszenia i dumy. Byli bardzo szczęśliwi, że to właśnie ich dzieci, poprzez swój talent, mogły pokazać, jak niewiele trzeba, by po prostu pomagać.

- Na scenie występowało nie tylko moje dziecko, ale wszyscy z naszej klasy 4m. To było cudowne. Niesamowicie się wzruszyłam i jestem szczęśliwa, że ten koncert miał miejsce. Takich wydarzeń powinno być dużo więcej - przyznaje mama jednego z uczniów.

W ramach podziękowań wystąpiły też dzieci z Pozytywki. Mimo niewielkiej liczby rozpaliły serca wszystkich. Każdy podziwiał podopiecznych sióstr, którzy całym sobą okazywali wdzięczność za ludzi, którzy chcą nieść serce innym. Radość, z jaką tańczyli, ogarnęła całą salę i doprowadziła do wielu łez wzruszenia.

- Kiedy patrzyłam na nasze dzieci na scenie, czułam dumę. Mnie zawsze bardzo cieszy, kiedy widzę ich radość. Te tańce, utwory, które wykonują już po raz kolejny, wciąż przynoszą im tyle szczęścia. Mieliśmy również wspaniałą publiczność - mówi s. Magdalena Stachura.

Na koniec uczniowie szkoły muzycznej wspólnie zaśpiewali dla Pozytywki, a s. Katarzyna Fabicka i s. Magdalena Stachura, wraz z podziękowaniami, przekazały słodkie niespodzianki przygotowane przez ich podopiecznych na zajęciach kulinarnych.

- Ta inicjatywa pozwoliła dzieciom zdrowym zobaczyć, że te chore niczym się nie różnią od nich. Też mają swoje umiejętności, zainteresowania, swoje życie, chodzą do szkoły. Dzieci naprawdę nie zauważają różnic. To jest jeszcze ten wiek, kiedy do drugiego człowieka można podejść tak samo, jak do każdego innego - przyznaje s. Katarzyna Fabicka.

To już drugi koncert zorganizowany przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną nr 2 im. Fryderyka Chopina. Przed dwoma laty dzieci grały dla hospicjum we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy