Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zajmij się w końcu sobą

A wcześniej odklej nos od smartfona. Wrocławskie seminarium duchowne zaprasza młodych mężczyzn na niezwykłe rekolekcje od 25 do 27 stycznia.

W życiu człowieka zawsze przychodzi czas rozeznawania, ważnych decyzji, obrania kierunku.Warto być wtedy należycie przygotowanym.

- To prowokacyjne zaproszenie kierujemy do młodych, którzy stoją przed wyborem swojej drogi życiowej. Obecny świat kładzie mocny nacisk na „ja" i „moje”. Hasło tegorocznych rekolekcji wydaje się wpisywać w filozofię współczesnego człowieka zainteresowanego gromadzeniem dóbr, rozwojem kariery, skupieniem na własnej osobie - opowiada ks. Marcin Werczyński, prefekt Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Wielu młodych ludzi współcześnie ma nos „przyklejony” do smartfona, co jest także świetnym obrazem zajęcia się sobą samym i tylko sobą.

- Chcielibyśmy, aby temat "Zajmij się sobą" młodzi ludzie zobaczyli w nowym świetle, czyli zainteresowali się swoim powołaniem, spojrzeli na siebie z perspektywy Pana Boga i Jego oczekiwań wobec siebie - tłumaczy kapłan.

Zaznacza, że nie chodzi o próbę reklamowania kapłaństwa czy seminarium. Wielu tak myśli słysząc hasło: "Rekolekcje powołaniowe".

- My nic nie chcemy sprzedać, tylko zaprosić na „chwilę” wyciszenia, by poznać prawdę o sobie, by usłyszeć, co Pan Bóg ma nam do powiedzenia. Naszym celem jest pomoc młodym ludziom w odkrywaniu prawdy o sobie samym - mówi ks. Werczyński.

W planie oprócz wspólnej modlitwy także konferencje bp. Jacka Kicińskiego CMF oraz ks. Bartosza Kasprzyszaka. 

Rekolekcje powołaniowe odbędą się w dniach 25-27 stycznia w gmachu Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu (p. Katedralny 14). Początek w piątek o godzinie 17. Koniec w niedzielę ok. 13.30. Zapisy obowiązują przez maila: dniskupieniawroclaw@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy