Nowy numer 44/2020 Archiwum

Misja zupa

Patrole Straży Miejskiej rozwiozły dziś gorącą zupę do osób bezdomnych, które nie mogą opuścić swoich miejsc pobytu. Posiłek przygotowany został przez jadłodajnię Caritas we Wrocławiu.

W mroźne dni przed południem patrole Straży Miejskiej oraz Policji we Wrocławiu przyjeżdżają do jadłodajni Caritas, aby odebrać styropianowe termosy. W środku każdego z nich znajduje się kilkanaście porcji gorącej zupy.

– Kiedy chłód przenika do szpiku kości, taki posiłek może uratować zdrowie, a nawet życie. Osoby bezdomne przebywające w altankach czy koczowiskach w mroźne dni nie opuszczają ich, nie chcąc się narażać na zbytnie wychłodzenie – wyjaśnia Paweł Trawka, rzecznik archidiecezjalnej Caritas. – Nie mogą przez to dotrzeć do jadłodajni lub innych miejsc, w których czeka na nich gorąca strawa. W takich sytuacjach wrocławscy funkcjonariusze – znając miejsca pobytu osób w kryzysie bezdomności – dostarczają im miski z ciepłą zupą.

Pilotażowy projekt „Misja zupa” finansowany jest w całości z pieniędzy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – dzięki darczyńcom. – Dziękujemy każdemu, kto wsparł inicjatywę, dzięki której ciepło fizyczne może przemienić się w prawdziwe ciepło serca, dając nadzieję najuboższym – dodaje P. Trawka.

Misja zupa   Straż Miejska załadowuje gorący pakunek Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Misja zupa   Ciepły posiłek może ocalić życie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Zobacz także TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama