Nowy numer 6/2023 Archiwum

Z Pismem Świętym na PWT

Do 20 lutego trwają zapisy na Akademicki Kurs Biblijny "Od Synaju ku Górze Błogosławieństw - przewodnik życia chrześcijańskiego".

Kurs jest inicjatywą podejmowaną przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu we współpracy z Dziełem Biblijnym im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Wrocławskiej. Trwa dwa lata (cztery semestry). Obejmuje łącznie 192 godziny wykładowe. Zajęcia odbywają się w soboty.

Celem zasadniczym cyklu spotkań jest formacja biblijna osób świeckich poprzez pogłębienie znajomości Pisma Świętego jako Słowa Boga wypowiedzianego do ludzkości, by stawało się ono dla nich „utwierdzeniem wiary, pokarmem duszy oraz źródłem czystym i stałym życia duchowego” (KO 21).

Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami z zakresu historii i geografii biblijnej, archeologii, egzegezy i teologii biblijnej. Kurs przygotuje ich także do prowadzenia grup i kręgów biblijnych w różnych ośrodkach formacyjnych.

Na zakończenie kursu uczestnik, spełniając określone warunki, może otrzymać zaświadczenie o ukończeniu Kursu Biblijnego.

Podanie o przyjęcie na Akademicki Kurs Biblijny należy złożyć najpóźniej do 20 lutego w Dziekanacie PWT przy ul. Katedralnej 9. Informacje i formularz dostępne są TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy