Nowy numer 13/2020 Archiwum

Dzień Chorego na Ostrowie Tumskim

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza osoby chore, niepełnosprawne, ich rodziny, opiekunów i przyjaciół 11 lutego do wspólnej modlitwy i na spotkanie integracyjne.

W archikatedrze o 10.00 bp Andrzej Siemieniewski – obchodzący tego dnia 13. rocznicę swojej sakry biskupiej – będzie przewodniczył Mszy św.

Od 11.00 do 11.30 w Auli PWT na gości będzie czekał ciepły poczęstunek; po czym rozpocznie się program artystyczny. Wystąpią między innymi uczestnicy WTZ Stowarzyszenie św. Celestyna z Mikoszowa oraz zespół KrzyKaśki.

– Dzień Chorego rozpocznie obchody 30. rocznicy powstania wrocławskiej Caritas – mówi Paweł Trawka, jej rzecznik. – Poprzez obchody Dnia Chorego chcemy zwrócić uwagę na fakt, że choroba, niepełnosprawność – choć bywa dramatem – jest także przestrzenią rozwoju miłości i wyobraźni miłosierdzia, a osoby dotknięte cierpieniem mają ogromny wkład w życie Kościoła. Chcemy ten dzień przeżywać wspólnie, w klimacie radości.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej została reaktywowana 16 listopada 1989 r. – po tym, jak doszło do likwidacji Caritas w Polsce za czasów komunistycznych w 1950 roku. W tamtym okresie odpowiedzialność za troskę o ubogich w diecezji podjęły m.in. referat dobroczynności Kurii Arcybiskupiej, Arcybiskupi Komitet Charytatywny, Wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Więźniami czy Towarzystwo św. Brata Alberta.

Dyrektorem wrocławskiej Caritas po reaktywacji został ks. dr Edward Janiak. Pierwsza siedziba organizacji znajdowała się w jednym z pokojów Domu Księży Emerytów przy ul. Katedralnej 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama