Nowy numer 22/2023 Archiwum

Mały dystans, wielki cel

Trwają zapisy na 4. Bieg dla Hospicjów, który odbędzie się 2 marca. Zawodnicy pokonają trasę o długości 4,2 km, wytyczoną na terenie wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego i w jego najbliższej okolicy.

Opłata startowa wynosi co najmniej 40 zł. W całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów - przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym, Hospicjum pw. św. Jana Bożego prowadzonego przez bonifratrów, oraz hospicjum pw. św. Jana Pawła II w Kabuga w Rwandzie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.

W 2018 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 51 134 zł (wpłaty od zawodników, darowizny, zbiórka publiczna, 5000 zł przekazane przez firmę ATM). Zostały one przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup sprzętu (w tym 7 nowych łóżek dla drugiego z hospicjów), leków, odżywek, środków opatrunkowych i higienicznych itp. Sfinansowano również wycieczkę dla osieroconych dzieci.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą sumę. - Potrzeby nie maleją. Każda złotówka się liczy! Uczestnicząc w biegu, realnie pomagamy pacjentom hospicjów, jednocześnie dając wyraz naszej z nimi solidarności. Spotkajmy się na biegu! - zachęca prezes Fundacji Hospicyjnej dr hab. Bożena Szaynok.

Tradycyjnie już w biegu wezmą udział wrocławscy klerycy i kilku księży; zwykle startują bonifratrzy i ich przyjaciele.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Akademii Wychowania Fizycznego i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Na bieg można się zapisać na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl (https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-dla-hospicjow/zapisy). Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi jedynie 999.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast