Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mały dystans, wielki cel

Trwają zapisy na 4. Bieg dla Hospicjów, który odbędzie się 2 marca. Zawodnicy pokonają trasę o długości 4,2 km, wytyczoną na terenie wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego i w jego najbliższej okolicy.

Opłata startowa wynosi co najmniej 40 zł. W całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów - przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym, Hospicjum pw. św. Jana Bożego prowadzonego przez bonifratrów, oraz hospicjum pw. św. Jana Pawła II w Kabuga w Rwandzie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów.

W 2018 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 51 134 zł (wpłaty od zawodników, darowizny, zbiórka publiczna, 5000 zł przekazane przez firmę ATM). Zostały one przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup sprzętu (w tym 7 nowych łóżek dla drugiego z hospicjów), leków, odżywek, środków opatrunkowych i higienicznych itp. Sfinansowano również wycieczkę dla osieroconych dzieci.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą sumę. - Potrzeby nie maleją. Każda złotówka się liczy! Uczestnicząc w biegu, realnie pomagamy pacjentom hospicjów, jednocześnie dając wyraz naszej z nimi solidarności. Spotkajmy się na biegu! - zachęca prezes Fundacji Hospicyjnej dr hab. Bożena Szaynok.

Tradycyjnie już w biegu wezmą udział wrocławscy klerycy i kilku księży; zwykle startują bonifratrzy i ich przyjaciele.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, Akademii Wychowania Fizycznego i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Na bieg można się zapisać na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl (https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-dla-hospicjow/zapisy). Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, a najlepsi - dyplomy i nagrody rzeczowe. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi jedynie 999.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL