Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Dużym Domu

Sesja "Duchowość spotkania w świetle tajemnicy Nawiedzenia" potrwa od 22 do 24 marca przy ul. Jutrosińskiej we Wrocławiu. Zapisy trwają do końca lutego.

Poprowadzi sesję Mała Siostra Jezusa Kathy - Kanadyjka, która swego czasu 10 lat spędziła w Polsce (obecnie mieszka w Anglii). Zapraszając na spotkanie, siostra przypomina napis na grobie bł. Karola de Foucauld, przypominający o tym, że "całym swym życiem krzyczał Ewangelię" - a przecież było to życie "krzyczące" bez słów.

Taki sposób głoszenia Ewangelii ukazuje tajemnica nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. Gdy wchodzi Ona do domu krewnej, nie wygłasza jakichś przemówień, jedynie pozdrowienie. - To, co Maryja nosi w sobie, to życie, które jest w Niej i które nie należy do Niej, przemawia do tego życia, które Elżbieta nosi w sonie i które też nie należy do niej. Karol de Foucauld mówił: "Czyni się dobro nie na miarę tego, co się mówi, co się robi, ale na miarę tego, kim się jest". To, co ja noszę w sobie, przemawia do tego, co ty nosisz w sobie - wyjaśnia siostra.

I podkreśla, że taka ewangelizacja nie działa w jedną stronę. Nie tylko Elżbieta, nie tylko Jan Chrzciciel, ale i Maryja jest przemieniona przez to spotkanie - przemieniona w kobietę, która śpiewa Magnificat (całość zaproszenia: malybrat.opole.pl).

Spotkanie odbędzie się w Dużym Domu - w miejscu, a zarazem wspólnocie żyjącej duchowością bł. Karola. Jej członkowie żyją w swoich rodzinach, w osobnych mieszkaniach, w budynku, którego centrum stanowi kaplica z Najświętszym Sakramentem.

W programie sesji Msze św., konferencje, spotkania w grupach, okazja do adoracji, spotkania przy stole. Istnieje możliwość noclegu - w Dużym Domu przy ul. Jutrosińskiej 13/4 lub w pobliżu. Zapisy przyjmowane są do końca lutego. Zgłoszenia: wspolnotaduzydom@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama