Nowy numer 43/2020 Archiwum

Projekt "Modlitwa o pokój". Muzyczna inicjatywa wspiera prześladowanych chrześcijan

"Grupa 44" przygotowała i realizuje projekt, który ma wspierać prześladowanych na Bliskim Wschodzie wyznawców Chrystusa.

Zespół "Grupa 44" na scenie pojawił się w 2014 r. Po raz pierwszy zaprezentował się podczas wrocławskiego festiwalu "Polonia Cantans". - W repertuarze zespół ma przede wszystkim utwory o tematyce patriotycznej i religijnej. Na płycie "Modlitwa o pokój" przeważają te drugie - mówi Mariola Palcewicz, przedstawicielka grupy. Podkreśla, że zwłaszcza pierwsze dwa utwory bardzo konkretnie nawiązują do rozgrywających się na Bliskim Wschodzie konfliktów. - Ich teksty mówią o naszej trudnej rzeczywistości, tej dawnej i obecnej. Wspólnie z artystami podróżujemy po miejscach ludobójstw. Najczęściej powodem mordów była nienawiść etniczna i religijna. Równocześnie artyści ukazują piękno i wartości życia - tłumaczy.

Płyty nie można kupić w żadnej księgarni muzycznej. - Rozprowadzamy je podczas koncertów, z którymi "Grupa 44" występuje m.in. w kościołach, głównie na Dolnym Śląsku - wyjaśnia M. Palcewicz. Idea jest prosta. 5 zł ze sprzedaży każdej płyty jest przeznaczone na wsparcie dzieł papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zainteresowani projektem mogą się kontaktować z zespołem pod adresem: mariola.palcewicz@interia.pl.

Płyta ukazała się pod patronatem stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oraz Fundacji „Vide et Crede”.

Najbliższe koncerty w ramach projektu odbędą się 24 lutego o 20.00 w kościele pw. św. Maurycego (ul. Traugutta) i 3 marca o 15.00 w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej (ul. Grabiszyńska).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama