Nowy numer 14/2020 Archiwum

Projekt "Modlitwa o pokój". Muzyczna inicjatywa wspiera prześladowanych chrześcijan

"Grupa 44" przygotowała i realizuje projekt, który ma wspierać prześladowanych na Bliskim Wschodzie wyznawców Chrystusa.

Zespół "Grupa 44" na scenie pojawił się w 2014 r. Po raz pierwszy zaprezentował się podczas wrocławskiego festiwalu "Polonia Cantans". - W repertuarze zespół ma przede wszystkim utwory o tematyce patriotycznej i religijnej. Na płycie "Modlitwa o pokój" przeważają te drugie - mówi Mariola Palcewicz, przedstawicielka grupy. Podkreśla, że zwłaszcza pierwsze dwa utwory bardzo konkretnie nawiązują do rozgrywających się na Bliskim Wschodzie konfliktów. - Ich teksty mówią o naszej trudnej rzeczywistości, tej dawnej i obecnej. Wspólnie z artystami podróżujemy po miejscach ludobójstw. Najczęściej powodem mordów była nienawiść etniczna i religijna. Równocześnie artyści ukazują piękno i wartości życia - tłumaczy.

Płyty nie można kupić w żadnej księgarni muzycznej. - Rozprowadzamy je podczas koncertów, z którymi "Grupa 44" występuje m.in. w kościołach, głównie na Dolnym Śląsku - wyjaśnia M. Palcewicz. Idea jest prosta. 5 zł ze sprzedaży każdej płyty jest przeznaczone na wsparcie dzieł papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zainteresowani projektem mogą się kontaktować z zespołem pod adresem: mariola.palcewicz@interia.pl.

Płyta ukazała się pod patronatem stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oraz Fundacji „Vide et Crede”.

Najbliższe koncerty w ramach projektu odbędą się 24 lutego o 20.00 w kościele pw. św. Maurycego (ul. Traugutta) i 3 marca o 15.00 w kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej (ul. Grabiszyńska).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama