Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bieg Tropem Wilczym we Wrocławiu - trwają zapisy

Każdy może uczcić na sportowo Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy przygotowali do wyboru kilka dystansów do przebiegnięcia.

Już do kilku lat Bieg Tropem Wilczym wpisuje się w uroczyste obchody dnia żołnierzy niezłomnych. Rok rocznie przybywa chętnych, którzy pokonują symboliczne 1963 metry w hołdzie bohaterom zbrojnego antykomunistycznego podziemia. Ostatnio w inicjatywie wzięło udział 40 tysięcy Polaków w 160 miejscowościach. 

Skąd te 1963 metry? To odwołanie do rok,  w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty - Józef Franczak "Lalek".

We Wrocławiu bieg odbędzie się 3 marca na Stadionie Olimpijskim. Start zaplanowano na godzinę 10 rano.  Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przygotowało wachlarz dystansów do wyboru według kondycji, upodobania czy wieku:

  • 100 metrów - bezpłatny "Bieg Inki" bez klasyfikacji, dla dzieci do lat 7 (godz. 11.50)
  • symboliczny 1963 metry od 8 lat (godz. 11.30)
  • 5 kilometrów powyżej 16 lat (godz. 10.00)
  • 10 kilometrów powyżej 16 lat (godz. 10.00)
     

Na trzy ostatnie dystanse obowiązują zapisy elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy do 1 marca do godz. 24Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Trasa biegu na 5 i 10 km przebiega asfaltową drogą z atestem PZLA. Start i meta znajdują się na Stadionie Lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego. Zobacz dokładny opis trasy.

Podczas biegowej imprezy "Odra-Niemen" zapewni szereg atrakcji związanych z historyczno-edukacyjną oprawą wydarzenia. Pierwsze okrążenie wraz z uczestnikami przejadą partyzanci na koniach

- Bieg uroczyście otworzą kombatanci, z którymi będzie można także porozmawiać przed i po zawodach. Na terenie Stadionu Olimpijskiego powstanie obozowisko partyzanckie przygotowane przez GHE Młot i Projekt Brygada, na którym każdy może zobaczyć warunki, w jaki żyli "Leśni Żołnierze" oraz broń, jakiej używali - opowiada Dominik Rozpędowski z "Odry-Niemen".

Na następnej stronie możesz zapoznać się  dokładnym regulaminem wrocławskiego Biegu Tropem Wilczym.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama