Nowy numer 14/2020 Archiwum

Techniczne preludium

Można się zgłaszać do konkursu, w którym zadaniem będzie skonstruowanie papierowego samolotu w taki sposób, by poleciał jak najdalej.

To wcale nie żart. Choć zadanie wydaje się dość infantylne, ma dalej sięgające cele. – Zależy nam na tym, by wskazać młodym ludziom, że edukacja techniczna jest bardzo potrzebna i ma przyszłość. Przez ten konkurs chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży, którzy już wykazują jakiś zmysł techniczny – mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich. Zaznacza, że zadanie, które wydaje się proste, jest takie tylko z pozoru. – Aby samolot z papieru poszybował jak najdalej, trzeba przeprowadzić mnóstwo testów, a wcześniej go zaprojektować, stworzyć odpowiednią konstrukcję, a nawet dobrać papier odpowiedniej grubości. To wszystko ma znaczenie dla końcowego efektu – dodaje.

Dostępne jest 38% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama