Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jedz pączki w Tłusty Czwartek dla "Misji Dworcowej" im. ks. Jana Schneidera.

VII Nadodrzański Tłusty Czwartek już wkrótce. Dochód ze sprzedaży pączków wrocławsko-lwowskich, smażonych zgodnie z przedwojenną recepturą, wesprze Stowarzyszenie "Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera..

Inicjatywa wpisana jest w akcję Specjały Nadodrza – projekt Fundacji Dom Pokoju i Infopunktu Łokietka 5. „Jej ideą jest integrowanie społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. Dlatego we współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa” – wyjaśniają organizatorzy.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym po raz pierwszy w ostatnich latach zagościły na Nadodrzu w Tłusty Czwartek w 2013 roku. Limitowaną wersję słodkości przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane były w nadodrzańskich kawiarniach. Rozeszły się błyskawicznie. W kolejnych latach do udziału w akcji została zaproszona piekarnia Państwa Krajewskich, szczycąca się tytułem „Złoto Nadodrza”.

Zwieńczeniem nadodrzańskiego Tłustego Czwartku będzie w tym roku kawiarenka społeczna w "Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze" (ul. Łokietka 5 we Wrocławiu), gdzie od 17.00 będzie można skosztować sąsiedzkich specjałów.

Stowarzyszenie „Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera – wspierające kobiety w kryzysie – powstało w 2004 r. Nawiązuje do działalności założyciela Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Prowadzi m.in. ośrodek dla młodych kobiet i kobiet z dziećmi, prowadzi Punkt Konsultacyjno-Informacyjny; jego członkowie angażują się w streetworking.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama