Nowy numer 14/2020 Archiwum

Czy będzie mniej lekcji religii w szkołach we Wrocławiu?

Rzecznik archidiecezji wrocławskiej, ks. Rafał Kowalski odnosi się do publikacji Gazety Wyborczej i niedokładnego zacytowania jego słów w artykule.

Artykuł "Będzie mniej lekcji religii we wrocławskich szkołach" pojawił się na stronie wrocławskiej "Gazety Wyborczej" dziś. - Cytowane wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu, co zupełnie zmieniło ich sens - tłumaczy ks. R. Kowalski.

Sprawa dotyczy ewentualnej zgody na zmniejszenie liczby lekcji religii w szkołach ponadpodstawowych do jednej tygodniowo w związku z kumulacją roczników

Rzecznik prasowy archidiecezji wrocławskiej jasno określa pełne stanowisko Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie. - Prawnie istnieje możliwość, by za zgodą biskupa, w wyjątkowych sytuacjach, czasowo zmniejszyć liczbę godzin religii do jednej tygodniowo i takie przypadki miały miejsce w przeszłości (np. gdy brakowało osób gotowych do nauczania katechezy). Przypadek opisany w tekście, jakim jest kumulacja roczników w liceach, technikach i szkołach branżowych nie daje podstaw, by wyrazić taką zgodę "ogólnie" dla wszystkich szkół na terenie miasta - wyjaśnia.

Podkreśla również, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. - Z informacji jakie otrzymaliśmy z kilku wrocławskich liceów ich dyrektorzy nie zamierzają o taką zgodę występować, ponieważ realizacja reformy oświatowej nie będzie wymagała od nich np. przygotowania systemu dwuzmianowego - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama