Nowy numer 13/2020 Archiwum

"Inka 1946" z audiodeskrypcją

4 marca o 10.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się pokaz spektaklu "Inka 1946" w reż. Natalii Korynckiej-Gruz, przygotowany z myślą o widzach niewidomych i słabowidzących.

Towarzyszy mu dodatkowa ścieżka dźwiękowa – audiodeskrypcja. Pokaz odbędzie się w ramach filmowo-warsztatowego projektu edukacyjnego „Historia dla ciebie i dla mnie”, skierowanego do uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Projekt ma im ułatwić poznanie powojennej historii Polski oraz obcowanie z dziełami polskiej kultury.

Wprowadzenie historyczne wygłosi dr Iwona Demczyszak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu, koordynatorka projektu. Pokaz zostanie poprzedzony krótkim występem wokalnym niewidomej uczennicy z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu z akompaniamentem dwóch instrumentów.

Wydarzenie wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który od ośmiu lat na mocy ustawy Sejmu RP zyskał status święta państwowego i jest obecny w świadomości większości Polaków. W tym dniu pamiętamy o wszystkich walczących zbrojnie oraz prowadzących inne formy działalności antykomunistycznej.

Organizatorkami spotkania są dr Iwona Demczyszak z OBEN IPN we Wrocławiu oraz Anna Dancewicz z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama