Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zbliża się niezwykły wieczór - Jerycho Młodych

W sobotę 2 marca w parafii pw. św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie odbędzie się wieczorne spotkanie "Jerycho Młodych". Młodzieży, czuj się zaproszona!

Jeżeli nie masz pomysłu na sobotni wieczór, trafiła ci się propozycja nie do odrzucenia. Józefickie Duszpasterstwo Młodych organizuje spotkanie dla młodzieży. I nie tylko z Wrocławia, a z całej Polski. Zgłoszenia napłynęły już m.in. z Torunia, Warszawy i Gdańska.

- Chcemy w pierwszej kolejności uwielbić Boga we wszystkim i przez wszystko co będzie się tam działo. Chodzi też o radość bycia razem. To okazja do umocnienia już istniejących więzi przyjaźni, jak również do zawierania nowych. A pomoże nam w tym integracja w zabawie i tańcu. Od niej rozpoczniemy spotkanie - mówi s. Brygida Zioło CSSJ.

W atmosferze zawiązanej wspólnoty i po dobrej kolacji, którą przygotuje siostra Sancja, uczestnicy posłuchają konferencji ks. Jerzego Lazarka SDS. Po niej zaplanowano uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.

- Jezus stanie między nami, a my będziemy Go adorować i uwielbiać śpiewem, tańcem, spojrzeniem, po prostu naszą obecnością. Nadejdzie też czas świadectw. Wtedy młodzi młodym opowiedzą o tym, jak Bóg działa w ich życiu, jak Go rozpoznają i jak doświadczają Jego miłości - opowiada józefitka.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie Eucharystia sprawowana o północy.

- Warto więc wytrwać do końca! Kiedy my zajmujemy się Bogiem, On sam zajmuje się nami. Tylko Jezus może sprawić, że runą mury Jerycha naszych ser. Dlatego o nic się już nie martw,  przyjedź do parafii św. Jadwigi. Uwielbiaj Boga i zaufaj Mu, a On sam będzie działał! - zachęca s. Brygida.

PLAN WYDARZENIA (kościół pw. św. Jadwigi przy ul. Pilczyckiej 25 we Wrocławiu)

18.00 - Integracja (salka obok kościoła)

19.00 - Kolacja

20.00 - Konferencja ks. Jerzego Lazarka SDS

21.00 - Uwielbienie

Przerwa na drożdżówkę s. Leonilli

23.00 - Czas świadectw

24.00 - Msza święta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama