Nowy numer 14/2020 Archiwum

Ks. Mariusz Rosik o cudzie w Etiopii

Podczas konferencji w Legnicy wrocławski biblista opowiedział o niezwykłym pojawieniu się wizerunku Matki Bożej na chuście polskiej misjonarki.

W sobotę 2 marca br. przy parafii pw. św. Jacka w Legnicy, miejscu cudu eucharystycznego, odbyła się konferencja poświęcona wielbieniu Boga. Jednym z prelegentów był ks. prof. Mariusz Rosik, biblista z Wrocławia. Kapłan opowiedział o Arce Przymierza i wielbieniu Boga w Starym Testamencie.

Jednym z wątków wypowiedzi były rozważania o losach Arki Przymierza. Wśród różnych teorii próbujących wytłumaczyć jej zniknięcie jest wątek ukrycia jej w Egipcie a następnie w Etiopii. Dlatego przed rokiem prelegent osobiście wybrał się w podróż do tego kraju. Na miejscu oprócz odwiedzenia miejsca, gdzie jak głosi legenda znajduje się Arka, ks. Mariusz Rosik spotkał się z polską salezjanką s. Aleksandrą, która, jak się wydaje, doświadczyła cudu związanego z pojawieniem się na jej chuście wizerunku Matki Bożej.

Więcej w filmiku z legnickiej konferencji:

Ks. Mariusz Rosik o cudzie w Etiopii
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama