Nowy numer 48/2022 Archiwum

EDK ojców z dziećmi we Wrocławiu

Ekstremalna Droga Krzyżowa ojców z dziećmi odbędzie się w piątek 15 marca w parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie.

Rozpocznie się Mszą św. o 18.00 w kościele przy ul. Tatarakowej. Po Eucharystii uczestnicy Drogi Krzyżowej wyruszą na ok. 10-kilometrową trasę biegnącą przez Las Strachociński i jego okolice.

Inicjatywa – otwarta dla wszystkich parafian i nie tylko – zrodziła się w środowisku wspólnoty Ruchu Światło-Życie „On Jest”. Wpisana jest w cykl wydarzeń pod hasłem „Przygoda z Ojcem”.

– Chodzi przede wszystkim o Ojca przez duże „O”, ale nie tylko – wyjaśnia Mariusz Mosior koordynujący przedsięwzięcie. – W naszej wspólnocie zrodził się taki pomysł na przygotowanie ciekawych zajęć dla dzieci (docelowo chodzi o te trochę starsze, ale młodsze też uczestniczą), a przy okazji na integrację ojców.

Pierwszym wydarzeniem w ramach „Przygody z Ojcem” był listopadowy wyjazd na Szczeliniec, połączony z Mszą św. Wambierzycach.

– Następnie w grudniu byliśmy zaangażowani w przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących (pakowaliśmy dary przyniesione przez parafian i zawieźliśmy je do sióstr elżbietanek na Ostrów Tumski). W styczniu byliśmy w górach i w sanktuarium Maria Śnieżna; nieco luźniej związana z inicjatywą „Przygoda z Ojcem” była też, bardzo udana, zabawa karnawałowa dla dzieci z IV-VIII kl.

EDK dla dzieci jest przygotowywana zwłaszcza z myślą o grupie wiekowej z kl. IV-VIII. Nocna wędrówka przez las zapewne pozwoli im zasmakować ducha „dorosłych” Ekstremalnych Dróg Krzyżowych. Przejście planowanej trasy może zająć ok. 3 godzin – rodzic powinien rozsądnie ocenić możliwości dziecka. Warto wziąć ze sobą latarki-czołówki, porządne buty.

Istnieje możliwość uczestnictwa dziecka (od IV klasy) bez towarzyszącego mu na szlaku ojca – wtedy oczywiście należy zgłosić (na miejscu) udział syna lub córki. Obecni na szlaku ojcowie ze wspólnoty zaopiekują się młodym pielgrzymem.

Droga Krzyżowa nie będzie – jak w przypadku EDK dla dorosłych – odbywać się w ciszy. Nie są przewidziane wcześniejsze zapisy. Pielgrzymi zakończą wędrówkę pod kościołem NMP Bolesnej przy ul. Tatarakowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy