Nowy numer 43/2020 Archiwum

Torby w dłoń! Ruszyła akcja "Talent Miłosierdzia"

Rozpoczęła się kolejna edycja wielkopostnej akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pt. "Talent Miłosierdzia". Każdy może wziąć w niej udział.

Miasto Wrocław łączy. Widzimy różne problemy w różnych miejscach i staramy się im zaradzić wspólnie. Pomoc jest specjalistycznie prowadzona i przygotowywana przez nas i wiele innych instytucji w mieście. Ale to nie wszystko, bo my chcemy zaprosić w Wielkim Poście do pomocy, w którą może włączyć się każdy - mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Jak podkreśla, nie trzeba być specjalistą czy znawcą tematyki, bo "Talent Miłosierdzia" pozwala w bardzo prosty sposób wesprzeć drugiego człowieka.

- Wystarczy wziąć prostą, zwykłą szarą torbę, wypełnić ją artykułami i przekazać osobie potrzebującej. Może to być mój sąsiad z klatki albo z bloku obok. Może to być osoba, którą spotkam po drodze i widzę, że przyda się jej mój dar - dodaje ks. Amrogowicz.

Oprócz tego Caritas przy ul. Katedralnej 7 za 2 tygodnie zacznie wydawać specjalne torby, na których umieszczono swoistą instrukcję obsługi. To lista produktów takich jak mąka, cukier, kasze czy konserwy. W ponad 100 parafiach archidiecezji wrocławskiej działają Parafialne Zespoły Caritas, do których w drugiej połowie marca będzie można się po taką torbę zgłosić.   

Po wypełnieniu artykułami torby przekazujemy bezpośrednio znanej nam, potrzebującej wsparcia osobie lub rodzinie. Można też swój dar dostarczyć zespołowi Caritas lub po prostu przynieść na ul. Katedralną 7.

Uwaga! Nie trzeba kompletować produktów koniecznie w Torbie Miłosierdzia (widoczna na zdjęciu). Można to zrobić w innej, zwykłej torbie. Liczy się to, co jest w środku i intencja naszego serca. Do dzieła!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama