Nowy numer 15/2020 Archiwum

Obchody 81. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu zapraszają na obchody 81. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

Pięć prawd - "Jesteśmy Polakami! Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci! Polak Polakowi bratem! Co dzień Polak Narodowi służy! Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle!" - to zdania wciąż aktualne. Ogłoszone uroczyście w trakcie Kongresie Polaków w Berlinie 6 marca 1938 r., są w istocie przysięgą, krzepiącym serca drogowskazem oraz wyznaniem polskości i miłości do ojczyzny.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 10 marca na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Program:

  • 9.00 - uroczystość przy tablicy z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła (kościół pw. św. Marcina - Ostrów Tumski we Wrocławiu) - złożenie kwiatów i wieńców, obecność pocztów sztandarowych,
  • 9.30 przemarsz przez Ostrów Tumski do Archikatedry wrocławskiej (IV Marsz Rodła),
  • 10.00 Msza św. w Archikatedrze wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela,
  • 12.30 część merytoryczno-artystyczna w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego (za okazaniem zaproszeń).
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama