Nowy numer 33/2022 Archiwum

O misji i roli kobiet w różnych kulturach

"Jak być kobietą na wzór Niepokalanej? Misja i rola kobiety w kulturze chrześcijańskiej, judaistycznej, japońskiej i chińskiej" - wykład na ten temat wygłosi o. dr Jan Konior SJ 18 marca o 18.00.

Spotkanie – zorganizowane przez wrocławski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – odbędzie się u Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. św. Marcina 12 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

– Okazją do podjęcia tego tematu jest zbliżająca się uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – wyjaśnia prelegent. – Najpierw pochylimy się nad nauką Kościoła dotyczącą powołania kobiet, potem przyjrzymy się, jak spoglądają na tę kwestię przedstawiciele różnych kultur.

O. dr Jan Konior, jezuita, jest filozofem, teologiem, sinologiem, religioznawcą, kulturoznawcą, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, badaczem kultur oraz religii Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

We wrześniu br. w krakowskim wydawnictwie „M” ukaże się książka autorstwa o. dr. Jana Koniora SJ poświęcona refleksji nad postrzeganiem misji kobiety i mężczyzny w różnych religiach świata – w kulturze chrześcijańskiej, judaistycznej, japońskiej, chińskiej, muzułmańskiej i indyjskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama