Nowy numer 13/2020 Archiwum

Piękno i siła. Kobiecość i męskość w małżeństwie

To temat tegorocznego Wielkopostnego Dnia Skupienia dla małżeństw organizowanego 16 marca we Wrocławiu przez ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame.

Jak uważa Małgorzata Kramarz, pedagog, terapeuta, wykładowca i prelegentka tegorocznego WDS, niepoznanie siebie osobiście i siebie wzajemnie w małżeństwie jako kobiety i mężczyzny jest jedną z głównych przyczyn kryzysów małżeńskich.                              

Podczas konferencji będzie można posłuchać o paradoksach nieakceptowania żony jako kobiety czy męża jako mężczyzny, o małżeństwach chłopców i dziewczynek i o tym, jak pielęgnować atrybuty kobiecości i męskości w małżeństwie.

Rozważania poprzedzi Eucharystia, a zwieńczy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wielkopostny Dzień Skupienia będzie też okazją dla chętnych, by poznać ruch END, którego celem jest wspieranie małżeństw na drodze do świętości. Spotkanie ma charakter otwarty, przewidziana jest opieka nad dziećmi.

Małżonkowie zaproszeni są do parafii pw. św. Antoniego (ul. Kasprowicza 26, Wrocław)

Plan spotkania:

  • 14.00 - Eucharystia
  • 15.00 - agapa
  • 15.30 - konferencja
  • 16.15 - spotkania w ekipach mieszanych (osobno dla pań i panów)
  • 17.00 - Droga Krzyżowa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama