Nowy numer 5/2023 Archiwum

Miło mi się poznać - cykl warsztatów w salezjańskim DA

To tytuł rozpoczętego w zeszłym tygodniu cyklu spotkań wtorkowych w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim "Most", który - tak jak przyroda wiosną - skupia się na rozkwicie. Jakim?

Warsztatowe spotkania zatytułowane "Miło mi się poznać" prowadzą panie Elżbieta Łozińska i Jagoda Juskowiak, które na co dzień zajmują się pomaganiem ludziom z problemami. Każda z nich, choć w nieco inny sposób, pomoże uczestnikom rozwijać samych siebie poprzez poznanie, kim naprawdę są.

Pierwszą część spotkań prowadziła E. Łozińska, a tematem, który podjęła, były pytania: "Kim jestem? Co to znaczy prawdziwy obraz samego siebie, jak to odkryć?". Uczestnicy mieli okazję cofnąć się do początków, zastanowić, co nas kształtuje od najmłodszych lat, a nawet jeszcze przed narodzeniem. Za pomocą scenek warsztatowych, do których posłużyli ochotnicy z sali, pani Elżbieta uświadamiała, że nasz obraz, który nosimy w głowie jest wypadkową wielu czynników. Dla wielu z nas przedstawiane treści były niemałym odkryciem.

Miło mi się poznać - cykl warsztatów w salezjańskim DA   Elżbieta Łozińska. Marta Gutowska

Spotkanie było wyjątkowe nie tylko ze względu na sposób podejścia do tematu. Różne zagadnienia były ilustrowane odpowiednimi elementami warsztatowymi, co ożywiło spotkanie, dało uczestnikom szansę lepiej wczuć się w sytuację i szerzej spojrzeć na omawiane kwestie.

Najbliższe spotkanie (19 marca) zatytułowane "Moja hierarchia wartości: sztywny schemat czy niezbędna mapa życia?" będzie kolejną szansą na zastanowienie się nad samym sobą, zrozumienie pewnych kwestii i być może podjęcie działań, by coś naprawić, zrozumieć - nie tylko samego siebie, ale też tych, którzy nas otaczają.

Warsztaty rozpoczynają się po Mszy św. o 19.30 (ok. 20.15) w "Stolarni" przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy