Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wielkopostne propozycje z Maryją dla młodzieży

Zapraszamy na rekolekcje sióstr boromeuszek oraz maryjne uwielbienie pod Ślężą. To wydarzenia skierowane dla młodych w Wielkim Poście.

Czterdziestodniowy post to czas ciągłego umacniania duchowego. Nie tylko dorośli, ale także młodzież ma ku temu okazję. Księża i siostry zakonne regularnie organizują dla młodych wydarzenia, w czasie których mogą oni wejść głębiej w sens oczekiwania na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Piękne rekolekcje w pięknym miejscu

Siostry boromeuszki zapraszają na rekolekcje pod hasłem: "Cała piękna jesteś, przyjaciółko moja", inspirowane Pieśnią nad Pieśniami. To właśnie ten fragment Pisma Świętego wezmą uczestnicy pod lupę i będzie im towarzyszył w czasie weekendu w Polanicy-Zdroju od 29 do 31 marca.

- Matka Boża ma nam szczególnie patronować w tych dniach. To Ona odpowiadała właściwie na wezwania Boga i to Ona nas poprowadzi pod krzyż swojego Syna w Wielkim Poście - mówi s. Oliwia Sękalska SMCB, organizatorka rekolekcji.

Zaproszeni są zarówno chłopcy, jak i dziewczęta powyżej 15. roku życia (w tym także studenci). Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerami telefonu: 605 057 587 lub 515 614 679 albo pod adresami mailowymi: s.oliwiasmbc@gmail.com, spaulao@wp.pl.

- Czeka nas wyjazd formacyjny, oparty na modlitwie i rozważaniu słowa Bożego, ale chcemy, aby ten czas miał również charakter rekreacyjny. Będziemy przebywać w pięknej okolicy, blisko parku zdrojowego - podkreśla boromeuszka.

Jak dodaje, spotkała się z wieloma opiniami, że tego typu rekolekcje pewnie są skierowane tylko dla dziewcząt i mają je przekonywać do pójścia do zakonu. - Nic bardziej mylnego. Ja propaguję spojrzenie, że duszpasterstwo powołań ma prowadzić do rozeznania powołania. Nie wszyscy muszą zostać boromeuszkami. Potrzebujemy wielu świętych ludzi, np. w rodzinach - tłumaczy s. Oliwia.

2. Uwielbienie u Matki Bożej Dobrej Rady

Wspólnota młodzieżowa "Ślęża - góra Tabor Młodych" organizuje wielkopostne uwielbienie 23 marca w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Całość rozpocznie Msza św. o godz. 19. Godzinę później rozpocznie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

- Będziemy uwielbiać Boga przez Maryję, śpiewać maryjne pieśni. Przyjedzie do nas Maria Dziemian, która opowie o zagrożeniach duchowych dla rodziny. Zaplanowaliśmy także czas świadectw. Wszystko skończy się około godz. 22. A potem przyjdzie czas na indywidualne rozmowy i... coś na ząb, czyli frytki! Przyjeżdżajcie na maryjny wieczór czuwania pod górę Ślężę - zaprasza ks. Jakub Bartczak, duszpasterz wspólnoty "Ślęża - góra Tabor młodych".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy